31. Finał WOŚP: Orkiestra gra, tłumy na MTP. Zaczęło się już liczenie pieniędzy!

WOŚP 2023 na MTP fot. S. Wąchała

Prezydent Jacek Jaśkowiak podczas licytacji, posłanka Joanna Jaśkowiak licząca pieniądze, senator Marcin Bosacki z żoną na scenie, a także rycerze Jedi, goldeny – wolontariusze i wiele innych atrakcji. Trwa 31. Finał WOŚP w Poznaniu.

W Holu Wschodnim nadal dyżurują strażacy z OSP Krzesiny i OSP Lusowo, którzy zapraszają do oglądania ich sprzętu oraz udziału w warsztatach z pierwszej pomocy. Z kolei w Iglicy trwa kręcenie kilometrów w ramach „Rowerowego zawrotu głowy” i tam też można było spotkać prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Po wykręceniu kilometrów prezydent przeniósł się do Poznań Congress Center na poziomie 0, gdzie odbywają się aukcje na rzecz WOŚP. Przypomnijmy, że można wylicytować między innymi sadzenie drzew z prezydentem Poznania, nartę z autografami naszych wybitnych skoczków, którą ofiarował marszałek Marek Woźniak, złote karty PEKA, złote serduszko od policjantów, mnóstwo ciekawych książek i wiele innych fascynujących przedmiotów.

Przez jakiś czas prezydentowi pomagała posłanka Joanna Jaśkowiak, jednak napływająca gotówka – poznaniacy są w tym roku bardzo hojni, jak zwykle zresztą – spowodowała, że musiała zasiąść do jej liczenia. Coraz więcej pieniędzy zdobywają też najsłodsi chyba wolontariusze WOŚP, czyli golden retrievery.
„Na tę chwilę mamy policzone 45401,52 zł!!!” – napisali właściciele uroczych wolontariuszy na swoim profilu na FB. – „Petarda! Szukajcie nas przy MTP, w Pestce i w King Crossie”.

Przy licytacjach można było spotkać senatora Marcina Bosackiego z żona Katarzyną.
„Pierwsze nasze licytacje WOŚP w Miasto Poznań zakończone rewelacyjnie!” – napisał dumny senator na swoim profilu na Facebooku. – „Kalendarz i długopis senacki – 1590 zł. Kosz z naszymi zaprawami i najnowszą książką Kasi – 1666 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim licytującym, zwłaszcza zwycięzcom!
Bardzo zachęcam do licytacji online Kolacji Gombrowiczowskiej!”.

Z kolei poseł Adam Szłapka postanowił wesprzeć WOŚP fizycznie – i wziął udział w biegu „Policz się z cukrzycą”. A Mariusza Wiśniewskiego, zastępcę prezydenta Jaśkowiaka, można było spotkać z puszką wolontariusza na terenach MTP.

Dzieci mogły się wyszaleć na lodowisku, ściance wspinaczkowej i w tańcu, a przygotowanie fizyczne bardzo się przyda, bo już rozpoczęły się koncerty. przypomnijmy, że na scenie głównej, która stanęła na placu PWK, występują zespół Nanga, Vain Train, Lock Down, Golden Life i Peja, a na zakończenie zagra Organek.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: