Sadzenie drzew z Jackiem Jaśkowiakiem. Akcja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

sadzenie drzewa, Jacek Jaśkowiak fot. UMP

Wystarczy wygrać licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by wspólnie z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem posadzić drzewo. To kolejna akcja dla WOŚP, na którą zaprasza Jacek Jaśkowiak.

Przypomnijmy, że w tym roku WOŚP zbiera pieniądze na walkę z sepsą, na kupno wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju.
– Sepsa może zabić nawet w ciągu kilku godzin mówi Jacek Jaśkowiak. – Kluczowa w takich przypadkach jest szybka diagnoza i podjęcie odpowiedniego leczenia. Zachęcam do udziału w licytacji, bo zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitali pomoże przyspieszyć rozpoznanie i uratować życie wielu pacjentów.

Zwycięzca aukcji na przełomie marca i kwietnia zasadzi wspólnie z prezydentem drzewo w parku im. F. Chopina. Odpowiednia adnotacja o okazji, z której zostało posadzone drzewo, znajdzie się na zamocowanej obok tabliczce, oczywiście wraz z nazwiskiem sadzącego.

Drzewem, które zostanie posadzone, będzie tulipanowiec amerykański, by uzupełnić nasadzenia tych drzew w parku. To szybko rosnące drzewo, kwitnące w maju i czerwcu – ma duże zielono-żółte kwiaty przypominające kształtem tulipany, stąd nazwa. Przez resztę sezonu wegetacyjnego cieszy widokiem pięknych, ozdobnych liści.

Aukcja potrwa do 7 lutego na Allegro i tam można licytować wspólne sadzenie drzewa. Przypomnijmy, że Jacek Jaśkowiak wystawił w tym roku na aukcję WOŚP także wspólne morsowanie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: