Biegacze przebiegli przez Poznań. By policzyć się z cukrzycą i pomóc WOŚP (ZDJĘCIA)

Sławek Wąchała

5 lub 10 km do biegiem, z kijkami lub bez nich. Taki dystans pokonali uczestnicy biegu „Policz się z cukrzycą”, który towarzyszy finałom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mógł w nim wystartować każdy, kto wrzucił do puszki wolontariuszy WOŚP minimum 40 zł.

Uczestnicy biegu wystartowali o godzinie 11.00 na MTP – a o godzinie 12.00 drugi bieg wystartował na Politechnice Poznańskiej. Biegacze z MTP przebiegli ulicą Śniadeckich, Parkową, przez park Wilsona, ul. Wyspiańskiego i park Kasprowicza, co razem dało 5 km, a chętni zrobili jeszcze jedno kółko, do 10 km. Były też tradycyjnie osoby z kijkami i te, które zwyczajnie maszerowały. Bo w tym biegu nie liczy się zwycięstwo, ale wsparcie szczytnej idei WOŚP.

Uczestnicy biegu mieli do dyspozycji sporo atrakcji: trening z Iwoną Matuszczak-Szulc, dyrektorką Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP oraz ultramartonką, pamiątkowe koszulki, medale i vouchery od Tatra Running. Można też było wygrać pakiety na półmaraton Poznań Maraton i bony zniżkowe do Natural Born Runners.

Jednak z największym entuzjazmem biegacze przyjęli poczęstunek gorącą zupą i herbatą – akurat podczas biegu na MTP zaczął padać delikatny śnieg…

Podziel się:

Ostatnio dodane: