31. Finał WOŚP. Co i gdzie się będzie działo w Poznaniu?

fot. Sławek Wąchała

Moc atrakcji na MTP, koncerty na głównej scenie i Światełko do Nieba, koncerty plenerowe w parku Wilsona, morsowanie w Rusałce, warsztaty na Politechnice Poznańskiej i aż dwa biegi „Policz się z cukrzycą”. 31. Finał WOŚP zapowiada się naprawdę bogato!

Sztab Ławica zaprasza od 10.00 rano na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, do Holu Wschodniego – tu będą czekać strażacy z OSP Krzesiny i OSP Lusowo, którzy pokażą symulację akcji ratunkowej – Iglicy, Poznań Congress Center oraz na plac Powszechnej Wystawy Krajowej. Atrakcji będzie całe mnóstwo: warsztaty, animacje, pokazy mody, konkurencje sportowe, a nawet reprezentacja z odległej galaktyki.
„Jeżeli myślicie, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra tylko na naszej planecie, to nic bardziej mylnego!” – zapewniają przybysze z odległych światów. – „Wieść o tej wspaniałej inicjatywie dotarła do mieszkańców pewnej odległej galaktyki, którzy od wielu lat wspomagają swoją obecnością to wydarzenie. W tym roku kilkadziesiąt postaci znanych z filmów Gwiezdne Wojny pojawi się w niedzielę w Poznaniu. Lord Vader, szturmowcy, mandaloriańscy łowcy nagród i rycerze Jedi będą kwestować podczas 31. finału WOŚP, w hali numer 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich”.

Na WOŚP-owej scenie wystąpią Peja, NANGA, Vain Train, Lock Down i Golden Life. Scena stanie na placu PeWuKi, tam też odbędzie się Światełko do Nieba. Uczestnicy otrzymają papierowe torebki z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które podświetlą punktualnie o godz. 20.00.

Będą też atrakcje sportowe: od godz. 10.00 w Iglicy drużyna kolarska Rybczyński-Team będzie kręciła kilometry w ramach „Rowerowego zawrotu głowy”, a dzieci będą mogły skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pojeździć na łyżwach i potańczyć. O godzinie 11.00 wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 kilometrów. Warunkiem udziału jest wrzucenie minimum 40 złotych do puszki wolontariuszy WOŚP, którzy będą na czekać na uczestników na starcie.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP zaprasza do swojej strefy – będzie można zrobić prześwietlenie płuc, zbadać gęstość kości, wykonać mammografię, a także oddać krew. Swoje stoisko będzie też miał Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – Katedra Biochemii i Biotechnologii UPP zaprasza zwłaszcza dzieci do wykonywania bardzo ciekawych doświadczeń pod okiem naukowców.

W pawilonie PCC z kolei będą się odbywały licytacje na żywo, w tym licytacja złotego serduszka – w ubiegłym roku serduszko zostało wylicytowane za 55 tys. zł. Trwają już aukcje dla WOŚP na Allegro i można tam wylicytować nie tylko niezwykle ciekawe przedmioty, ale też takie atrakcje, jak morsowanie, sadzenie drzew i sauna z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem czy dzień spędzony z prof. Bogumiłą Kaniewską, rektorką UAM. Samorządowcy i posłowie upiekli też pierniki specjalnie dla WOŚP. Od godziny 15.00 aukcje, między innymi książki „21 lekcji na XXI wiek” Y. Harariego ze specjalną dedykacją od jej autora będzie prowadził prezydent Jacek Jaśkowiak.

Na Politechnice Poznańskiej wystartuje drugi bieg „Policz się z cukrzycą” – o godzinie 12.00. Ale już od rana obok Centrum Wykładowego koła naukowe PP będą prezentować swoje osiągnięcia i wykonane projekty; będzie można zobaczyć między innymi rakietę sondażową Hexa skonstruowaną przez PUT Rocketlab czy też bolid PUT Motorsport. Będzie też stoisko Klubu Płetwonurków „Delfin” oraz WOPR-u i OSP razem z wozem strażackim.

Poznańskie morsy będą morsować w intencji WOŚP nad Rusałką od godziny 11.00, a sztab PP zaprasza też na silent disco Alter Event w Klubie 2progi, Ice Party na lodowisku Malta, a także transmitowany online finał rozgrywek turnieju League of Legends.

W całym mieście będą kwestować goldeny. A na swoją scenę w parku Wilsona zaprasza też Sztab Łazarz. O godzinie 17.00 wystąpi zespół Grip, o 18.00 Imago, a o 19.00 kwartet Proforma. Kto będzie wolał zaświecić Światełko do Nieba w plenerze – będzie miał taką okazję także podczas tej części 31. Finału WOŚP.

Podziel się:

Ostatnio dodane: