niedziela, 25 lutego, 2024

Poznań gra dla WOŚP. Tłumy na MTP i w Galerii Posnania! (ZDJĘCIA)

Dwa sztaby WOŚP, wolontariusze w całym mieście, także ci na czterech łapach, emocje sportowe, akcje ratunkowe, badania od stóp do głów i służby mundurowe ze specjalnymi atrakcjami – niczego nie brakuje podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu.

Na terenie MTP (w Holu Wschodnim, Iglicy, na placu PWK i w Congress Center) atrakcje trwają od godziny 10.00 – tam organizuje je Sztab Ławica. Na miejscu można więc wziąć udział w aukcji (odbywają się od 12.00 do 19.30 w Poznań Congress Center), wrzucić grosik do puszki wolontariusza, dokładnie się przebadać na stoiskach, które przygotował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

Można także wziąć udział w warsztatach, koncertach czy zawalczyć o dodatkowe atrakcje, takie jak dwudniowa wycieczka do rezerwatu przyrody z noclegiem pod gwiazdami od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, rejs motorówka po Warcie z poznańskimi policjantami czy przejażdżka po Poznaniu tramwajem z Krzysztofem Dostatnim, prezesem MPK za sterami.

Warto przypomnieć, że sporo aukcji odbywa się w internecie – tam można licytować kawę z wojewodą wielkopolską Agatą Sobczyk, wycieczkę do koziołków na wieży ratusza z Jackiem Jaśkowiakiem – prezydent Poznania przekazał też kostki brukowe ze Starego Rynku – czy przepiękny chiński obraz od profesor Bogumiły Kaniewskiej, rektorki Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza.

Zarząd Transportu Miejskiego przekazał na aukcję złote karty PEKA, a marszałek Marek Woźniak – książkę Natalie Portman z autografem i trzy albumy “Dumni z Wielkopolski” z podpisami m.in. Agnieszki Chylińskiej i Mezo. Kto nie chce brać udziału w akcji – może się wybrać na koncert – wystąpią między innymi TSA, Vabank i Glasspop, a na zakończenie Izabela Trojanowska.

Zdecydowanie warto też zajrzeć do Galerii Posnania – tam zaplanowano stacjonarne licytacje, a wieczorem koncerty. Czeka tam Miasteczko Mundurowe, a w nim strażacy, policja, wojsko, Inspektorat Transportu Drogowego, Ratownictwo Wodne AQUAPOS oraz Izba Administracji Skarbowej. Koła Naukowe Politechniki Poznańskiej pochwalą się swoimi bolidami i rakietą, a za datek do puszki będzie można dostać watę cukrową i popcorn. Na scenie wystąpią natomiast między innymi Venus Eclipse, Szkoła Wokalna Katarzyny Hybiak NOTO VOICE, Free Road oraz XYZ.

Natomiast w Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej od 13.00 do 18.00 można skorzystać z badań, obejrzeć halowy turniej piłkarski czy turniej gry komputerowej League of Legends”. Finał WOŚP odbywa się także nad Rusałką – tu z kolei kwestują poznańskie Morsy, na koncerty zaprasza również Dom Tramwajarza.

W całym mieście z kolei ze szczególnym uwzględnieniem centrum można spotkać wyjątkowych wolontariuszy na czterech łapach, czyli psy rasy golden retriever, które grają z WOŚP już piętnasty raz i mają swoje puszki na datki dla orkiestry. Można sobie z nimi zrobić zdjęcie, pogłaskać i oczywiście dostać serduszko – goldeny rozdają niebieskie serduszka. Od rana można je było spotkać na Starym Rynku, gdzie prezentowały swoje umiejętności, są też w King Cross Marcelin, w Galerii Pestka oraz oczywiście na MTP.

O godzinie 20.00 na MTP rozbłyśnie Światełko do Nieba, czyli Tytka z Glancem, a po nim wystąpi Izabela Trojanowska.

Strona głównaPoznańPoznań gra dla WOŚP. Tłumy na MTP i w Galerii Posnania! (ZDJĘCIA)