sobota, 24 lutego, 2024

Co w tym roku wystawi na aukcję WOŚP prezydent Poznania?

Trwa już licytacja kostek brukowych ze Starego Rynku – ale to dopiero początek fantów, które Jacek Jaśkowiak przekazał dla WOŚP. Co jeszcze można licytować?

Prezydent tradycyjnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – już kilkanaście dni temu ogłosił, że można licytować online na Allegro kostkę brukową, usuniętą ze Starego Rynku, a dwie kolejne zostaną przekazane sztabowi na Politechnice Poznańskiej i głównemu sztabowi w Warszawie. Teraz dodał odwiedziny u Tyrka i Pyrka, czyli poznańskich koziołków.

– Tym razem zapraszam Was w niezwykłe miejsce – do samego serca Poznania – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta. – Razem wejdziemy na wieżę ratuszową i zajrzymy za najsłynniejsze staromiejskie drzwiczki, by z bliska zobaczyć “mieszkanie” poznańskich koziołków. To wyjątkowa okazja, by poznać i dotknąć Tyrka i Pyrka, zadać im kilka pytań, a także zobaczyć, jak wygląda Miasto z ich perspektywy. A po wizycie u koziołków zapraszam na obiad w poznańskiej restauracji!

Zwycięzca licytacji będzie mógł zabrać na spotkanie jedną osobę towarzyszącą, a termin wizyty u koziołków zostanie uzgodniony z nim po zakończeniu aukcji.

Prezydent przekazał też książki: dwie Nassima Nicholasa Taleba z dedykacją (“Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy” i “Czarny Łabędź”) oraz “Bajki opowiedziane na nowo” autorstwa Natalie Portman z autografem Michała Rusinka, który ją przetłumaczył. Na licytację trafi też płaskorzeźba kobiety-anioła autorstwa Mariusza Opoki, uczestnika Wood Festival oraz Poznań Ice Festival.

Oczywiście tradycyjnie będą do wylicytowania też miejskie upominki: koszulki z napisem “Wolne Miasto Poznań” kubek termiczny z poznańskimi koziołkami i poznańskie skarpetki.

32. finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia. W tym roku hasłem zbiórki jest “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Dzięki zebranym pieniądzom WOŚP zamierza kupić specjalistyczny sprzęt medyczny do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji chorób płuc u pacjentów w każdym wieku.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańCo w tym roku wystawi na aukcję WOŚP prezydent Poznania?