piątek, 23 lutego, 2024

32. Finał WOŚP. Co będzie się działo w Poznaniu?

Dwa sztaby: Ławica na MTP i Politechnika Poznańska w Galerii Posnania, bieg “Policz się z cukrzycą” i koncerty, w tym Aresa Chadzinikolau i Izabeli Trojanowskiej. Tegoroczny finał WOŚP zapowiada się imponująco.

Atrakcje na MTP

Sztab Ławica zaprasza na Międzynarodowe Targi Poznańskie, do Holu Wschodniego, Iglicy i na plac Pewuki już do godziny 10.00. Wolontariuszki i wolontariusze będą prowadzić kwestę, rozpoczną się też aukcje, warsztaty, pokazy i koncerty oraz wydarzenia sportowe. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP przygotował specjalną strefę zdrowia, gdzie można będzie skorzystać z bezpłatnych badań, będą też pokazy ratowników i akcji ratunkowych.

W strefie warsztatowej z kolei będzie można zobaczyć rakietę HEXA, sprawdzić swój talent artystyczny, wyizolować DNA jabłka – i dowiedzieć się, jak samodzielnie wykonać torebki wielokrotnego użytku do owoców i warzyw albo uszyć woreczki zapachowe do szaf. O godzinie 10.00 wystartuje też maraton “Rowerowy zawrót głowy”, a o godz. 11.00 bieg “Policz się z cukrzycą”. Licytacje z kolei rozpoczną się w samo południe i będą odbywać się w Congress Center, a jedną z nich, licytację kostki brukowej ze Starego Rynku, poprowadzi prezydent Jacek Jaśkowiak. A to nie jedyne interesujące przedmioty, które wystawił prezydent Poznania na WOŚP.

Plac Powszechnej Wystawy Krajowej został zarezerwowany dla sceny głównej, na której od godz. 12.00 zaczną się koncerty – wystąpią między innymi TSA, Vabank i Glasspop. Także na głównej scenie około godziny 19.30 będzie licytowane Złote Serduszko, a o 20.00 rozbłyśnie Światełko do Nieba, czyli podświetlone Tytki z Glancem z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które dostaną uczestnicy. Po Światełku do Nieba, na zakończenie wystąpi Izabela Trojanowska.

Politechnika razem z Galerią Posnania

Sztab przy Politechnice Poznańskiej w tym roku działa głównie w Galerii Posnania, która jest współorganizatorem tegorocznego finału. Tu główna scena stanie przy wejściu do galerii od strony ulicy Jana Pawła II i od godziny 12.00 do 18.00 będą się tu odbywać koncerty oraz licytacje.

Tradycyjnie nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących: Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej od 13.00-18.00 zaprasza na badania profilaktyczne, halowy turniej piłkarki czy turniej gry komputerowej League of Legends. Razem z PP grają też poznańskie morsy – 28 stycznia odbędzie się morsowanie w Rusałce specjalnie dla WOŚP.

Razem ze Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej gra też Dom Tramwajarza i Pan Gar, którzy zapraszają na muzyczny maraton w Sali Amarantowej i na scenie Pana Gara. Maraton rozpocznie się o godzinie 18.00 w Domu Tramwajarza – ul. Słowackiego 19/21 (Jeżyce), a wystąpią Deus Sex Machina, Tuga, Ares Chadzinikolau i przyjaciele, Bajzel, Lux Antiqua. Dodatkową atrakcją wieczoru będą licytacje fantów, udostępnionych przez różnych artystów, a wstępem będzie wrzucenie datku do puszki WOŚP.

Przypomnijmy, że hasłem tegorocznego finału jest “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Źródło: UMP, Politechnika Poznańska
Strona głównaPoznań32. Finał WOŚP. Co będzie się działo w Poznaniu?