sobota, 24 lutego, 2024

Książki, warsztaty i chiński obraz dla WOŚP

Warsztaty umiejętności, gadżety Erasmusa i chiński obraz od rektorki, prof. Bogumiły Kaniewskiej – to tylko niektóre dary, którymi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

– Pracownicy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza tradycyjnie włączają się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – informuje Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka prasowa UAM. – Na Allegro można wylicytować między innymi udział w warsztatach umiejętności na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki czy warsztatach w Obserwatorium Astronomicznym, indywidualne konsultacje wymowy brytyjskiej lub amerykańskiej ze specjalistami z Wydziału Anglistyki oraz publikacje naukowe z autografami autorów.

Zwijany obraz na drewnianym wałku, przedstawiający górski krajobraz, to kolejny przedmiot przeznaczony na aukcję. jego ofiarodawczynią jest rektorka UAM prof. Bogumiła Kaniewska, która przywiozła go ze służbowego pobytu w Chinach. Zwój u góry posiada drewniany wałek (tzw. niebiański pręt), do którego przymocowana jest cienka tasiemka, służąca zawieszeniu malowidła na ścianie. U dołu umieszczony jest drewniany drążek (tzw. pręt ziemi) nadający ciężar malowidłu. Granica papieru oraz malarstwa została wykończona srebrnym tłoczonym jedwabiem, podkreślającym kolorystykę obrazu, a dodatkowo malowidło zapakowane jest w piękną ozdobną tubę, która zabezpiecza zwój przed zniszczeniem.

Pełna listę wszystkich aukcji UAM dla WOŚP można znaleźć na stronie uczelni.

Źródło: UAM
Strona głównaPoznańKsiążki, warsztaty i chiński obraz dla WOŚP