Wielkopolska: Wojewoda zdymisjonowany

wojewoda Łukasz Mikołajczyk w szpitalu polowym
Wojewoda Łukasz Mikołajczyk, mimo wstawiennictwa wszystkich wielkopolskich starostów, posłów i pozostałych samorządowców, jednak został odwołany. Poinformowało o tym dziś Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Z dniem 15 grudnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Mariusza Kamińskiego – ministra spraw wewnętrznych i administracji, odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego. Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy” – taki komunikat opublikowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na Twitterze.

Przypomnijmy, że zamek w Stobnicy to budowla powstająca od kilku lat w sercu Puszczy Noteckiej – z naruszeniem prawa. Wojewoda uznał, że starosta obornicki wydał pozwolenie na budowę z naruszeniem prawa, jednak tej decyzji nie unieważnił, mimo że prokuratura dokonała już pierwszych zatrzymań w sprawie tej inwestycji. Od decyzji wojewody złożyła też odwołanie prokuratura.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: