Stobnica: Budowa zamku na ukończeniu. Wiemy, jak jest w środku!

Stobnica zamek fot. YT
Powstaje nielegalnie, zgodę na budowę uchyliła już RDOŚ, a sprawę bada prokuratura i CBA. A zamek w Stobnicy i tak jest budowany dalej, jak gdyby nigdy nic.

Ta niezwykle tajemnicza inwestycja spółki D.J.T z Poznania (spółka należy do Dymitra i Tymoteusza Nowaków, synów jednego z założycieli firmy Solar) powstała na terenie działki leżącej w obszarze Natura 2000, w samym sercu Puszczy Noteckiej, między Obornikami a Obrzyckiem. Kto i jakim cudem wydał zgodę na budowę takiego obiektu w tym miejscu? To właśnie badają prokuratura i CBA.

Teoretycznie z tego powodu wszystkie prace na budowie powinny stanąć. Ale jak podaje portal money.pl – swoje informacje czerpie od miłośników eksploracji takich obiektów, którzy byli w środku – prace w najlepsze trwają nadal. Co prawda nie rzucają się tak już w oczy, bo bryła budynku jest w zasadzie ukończona, trwają prace wykończeniowe, a ich często z zewnątrz nie widać.

Członkowie dwóch grup eksploracyjnych, którym udało się wejść do środka, opowiadają niesamowite historie. Że zamek jest ogromny – zwiedzali go 5 godzin, a i tak obejrzeli tylko jakieś 70 proc. powierzchni. Widok z wieży na puszczę zapiera dech w piersiach, tak samo jak luksusowe marmury i piaskowce, które jeszcze nie zostały zamontowane na ścianach, ale już leżą gotowe do montażu.

Jest tu też ogromna, imponująca sala balowa, lądowisko dla śmigłowców i 15 kondygnacji, w tym jedna podziemna przeznaczona na parking. Są gotowe do montażu luksusowe windy i szerokie, efektowne schody. I rozrzucony materiał, części i narzędzia świadczą o tym, że prace na budowie trwają w najlepsze, choć nie powinny, skoro Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wycofała pozwolenie.

Ale inwestorzy prawdopodobnie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wydanie decyzji o rozbiórce zamku jest bardzo mało prawdopodobne, a jej wykonanie jeszcze mniej, ponieważ w grę wchodziłyby miliony złotych, które trzeba byłoby na to wydać – tymczasem nie bardzo byłoby skąd je wziąć. Zapewne więc wszystkie stosowne instytucje nakażą zmniejszenie obiektu do rozmiarów dozwolonych prawem – i wtedy będzie tu mógł już oficjalnie i w majestacie prawa powstać luksusowy hotel.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: