Poznań: Właściciel pumy Nubii spotkał się z fanami. Przed… wejściem do zoo

Nubia fot. Łukasz Litewka FB
Kamil Stanek, były właściciel Nubii, poprosił o wsparcie jego walki o odzyskanie zwierzęcia. Bo nie zamierza zrezygnować z odzyskania pumy, chociaż w Polsce posiadanie dzikiego zwierzęcia jest niezgodne z prawem.

W spotkaniu, jak informuje „Gazeta Wyborcza”, wzięło udział około 25 osób. Niektórzy przyszli z transparentami „Murem za Nubią” i „Ułaskawienie Nubii”. Kamil Stanek podziękował im za wsparcie i za to, że swoimi wpisami, listami i reakcjami zrobili szum wokół całej sprawy. Wyjaśnił też, że nie zarabiał na zwierzęciu, bo za wiele imprez, na których był z Nubią, nie dostawał ani złotówki.

Poprosił też o dalszą pomoc, bo nadal chce odzyskać pumę i nadal uważa, że jest ona z nim emocjonalnie związana. Jego zdaniem dalsze „robienie szumu” wokół tej sprawy pomoże mu odzyskać zwierzę. I poprosił wszystkich o pisanie listów i pism do prezydenta, władz zoo, rzecznika praw obywatelskich – wszystkich, którzy mogą mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. Ma nadzieję, że to mu pomoże odzyskać pumę – mimo że zapadł już trzeci wyrok sądowy orzekający zabranie mu zwierzęcia.

Przypomnijmy, że po wydaniu wyroku o zabraniu pumy Stankowi sąd poprosił poznańskie zoo o zabranie zwierzęcia – to dlatego do miejsca, gdzie Kamil Stanek trzymał pumę, pojechali pracownicy z poznańskiego zoo. Mężczyzna wówczas uciekł do lasu wraz z pumą, a później podgrzewał atmosferę wokół tej sprawy w mediach społecznościowych, publikując między innymi kłamliwe komentarze i wulgaryzmy na temat Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektor poznańskiego zoo, za co później przeprosił i przyznał, że to nie była prawda.

Sama Ewa Zgrabczyńska, jak i wielu innych specjalistów zoologów, kilkakrotnie już wyjaśniała skutki dla psychiki dzikiego zwierzęcia trzymanego w nieodpowiednich dla niego warunkach – ostatnio robiła to podczas Pol’andRock Festival, jak o tym informowaliśmy.

Puma obecnie przebywa w zoo w Chorzowie i tam ma docelowo zostać. Oba ogrody zoologiczne i władze samorządowe obu miast doszły na ten temat do porozumienia. Jednak Stanek nie zamierza zrezygnować, bo puma, jak uważa, za nim tęskni. Organizatorzy spotkania zbierali podpisy pod listem poparcia dla niego.

el

Podziel się: