niedziela, 25 lutego, 2024

Nowy hotel nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Na kiedy zaplanowano otwarcie?

W Poznaniu, nad Jeziorem Maltańskim, planowane jest otwarcie nowego hotelu sieci Mövenpick Hotels & Resorts. Perspektywa wybudowania hotelu w tym miejscu wzbudzała dużo emocji wśród części mieszkańców. Ostatecznie, właściciel terenu uzyskał już pozwolenie na realizację tej inwestycji, której otwarcie przewidziane jest na rok 2026.

Informację o otwarciu obiektu w 2026 roku podał wczoraj portal “Urbanity”. Sama budowa hotelu w tym miejscu od początku budzi kontrowersje. Na dużą bryłę, która ma powstać bezpośrednio w okolicy jeziora negatywnie zareagowała część poznaniaków.

Początkowo władze miasta zgodę wydały. Po protestach części mieszkańców, starały się też wytłumaczyć dlaczego podjęły taką właśnie decyzję.

“Budynek zaprojektowano na terenie, który w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego został oznaczony jako teren usług rekreacyjnych i sportowych” – można było przeczytać w wyjaśnieniu miasta. – “Tereny usług rekreacyjnych to obszary, które są przeznaczone pod lokalizację obiektów służących wypoczynkowi, rozrywce, kulturze. Mogą tam więc powstawać hotele, pensjonaty, restauracje, obiekty odnowy biologicznej czy wypożyczalnie sprzętu sportowego. Budowa hotelu na tym terenie jest więc zgodna z ustaleniami planu.

Na informację o możliwej inwestycji zareagowali też poznańscy radni, którzy poprosili prezydenta o wyjaśnienia. Miasto postanowiło się jeszcze odwołać do wojewody w tej sprawie, ale to nic nie dało. Urzędnicy wojewody uznali, że miasto nie może wydać decyzji, a później się od niej odwoływać i sprawa została umorzona. Już wtedy informowaliśmy o tym, że prace mogą się rozpocząć wiosną.

Mövenpick to znana międzynarodowa marka hotelowa. Sam obiekt powstanie na działce przy ulicy Wiankowej 2. Powstanie w nim 159 pokoi, nowoczesne centrum konferencyjne, restauracja, bar oraz kompleks wellness, w którym znajdzie się centrum fitness z basenem oraz strefa spa z gabinetami kosmetycznymi. Projekt architektoniczny hotelu został natomiast przygotowany przez pracownię ACE ODA Studio BOAA.

Źródło: Urbanity / TenPoznan
Strona głównaPoznańNowy hotel nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. Na kiedy zaplanowano otwarcie?