Konin: Śledztwo w sprawie strzału do Adama C. ponownie przedłużone

komenda policji Konin fot. policja
Śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia 21-latka z Konina ponownie zostało przedłużone. Tym razem do 31 marca 2021 roku. Policjant, który strzelił, nadal nie został przesłuchany.

Zgodnie z ustaleniami Wirtualnej Polski, decyzję o ponownym przedłużeniu śledztwa podjął jeden z zastępców Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. A jak poinformował portal Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi, powodem przedłużenia jest konieczność uzyskania kolejnej opinii biegłych, która pozwoli na jednoznaczne ustalenie przebiegu zdarzenia.

To niezbędne, ponieważ z dotychczasowych ekspertyz wynikają wnioski, które są ze sobą sprzeczne: przypomnijmy, że zgodnie z dwiema z nich Adam C. został postrzelony w klatkę piersiową, a według trzeciej – w plecy. A policjant, drugi członek patrolu, utrzymuje, że postrzelony chłopak uciekał, ale w pewnej chwili nagle się odwrócił i zaatakował policjanta. Dlatego ten strzelił do razu do niego, bo nie miał możliwości oddania strzału ostrzegawczego.

Dopiero gdy zostaną rozwiane wątpliwości i ustalony przebieg zdarzeń, zostanie przesłuchany policjant, który strzelił do Adama C. na razie śledztwo jest prowadzone w sprawie i nikomu nie postawiono zarzutów.

Chodzi o wydarzenie z listopada ubiegłego roku. Dwaj funkcjonariusze policji będący na patrolu zauważyli 21-letniego Adama C. rozmawiającego z dwoma 15-latkami. gdy chcieli ich wylegitymować, Adam zaczął uciekać. Policjant pobiegł za nim, krzycząc, jak twierdzi, „stój, policja”, ale on najpierw nie chciał się zatrzymać, a w pewnej chwili miał się odwrócić do goniącego go policjanta i próbować go zaatakować. Wtedy policjant strzelił.

Adam C. zginął na miejscu, a jego śmierć wywołała zamieszki w Koninie. Sam policjant trafił na oddział psychiatryczny, na którym przebywał kilka miesięcy. Mimo że już wrócił do pracy, nie został przesłuchany do dziś.

el

Podziel się: