Co i gdzie będzie się działo podczas 31. Finału WOŚP?

fot. Sławek Wąchała

Licytacja morsowania z prezydentem i dnia z rektorką UAM, wolontariusze na czterech łapach, czyli golden retrievery i oczywiście cała masa atrakcji w sztabach oraz na MTP. Gdzie warto być 29 stycznia, podczas 31. Finału WOŚP?

Najwięcej wydarzeń będzie się odbywało w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich – wszystko rozpocznie się o godzinie 10.00. Tutaj także stanie scena, na której wystąpią Ørganek, Ryszard „Peja” Andrzejewski, NANGA i Kwartet ProForma. To tu o 20.00 odbędzie się „Światełko do Nieba” – uczestnicy włożą latarki lub telefony komórkowe z włączoną funkcją latarki do torebek z logiem WOŚP, by oświetlić teren wokół sceny.

Na MTP warto zajrzeć nie tylko na scenę, ale też do pawilonu PCC, gdzie będą się odbywały licytacje na żywo, w tym licytacja złotego serduszka – a przypomnijmy, że w ubiegłym roku serduszko zostało wylicytowane za 55 tys. zł. Trwają już aukcje dla WOŚP na Allegro i można tam wylicytować nie tylko niezwykle ciekawe przedmioty, ale też takie atrakcje, jak morsowanie, sadzenie drzew i sauna z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem czy dzień spędzony z prof. Bogumiłą Kaniewską, rektorką UAM. Samorządowcy i posłowie upiekli też pierniki specjalnie dla WOŚP.

Jak zawsze na MTP będą też atrakcje przygotowane przez służby – strażacy przygotowali pokaz rozcinania wraku samochodu – będą pokazy mody i pokaz Federacji Barberów Polskich, a także strefa zdrowia, w której będzie można sobie wykonać specjalistyczne badania. Swoje stoisko będzie też miał między innymi Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a jego Katedra Biochemii i Biotechnologii UPP zaprasza zwłaszcza dzieci do samodzielnego wykonywania bardzo ciekawych doświadczeń pod okiem naukowców.

Nie zabraknie atrakcji sportowych: w biegu „Policz się z cukrzycą” wystartują medaliści olimpijscy i żołnierze wojska amerykańskiego, będzie też maraton „Rowerowy zawrót głowy”. Na MTP nadal działa lodowisko, z którego będzie można skorzystać, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokazy jazdy figurowej na łyżwach. Lodowisko będzie czynne do godziny 21.00.

Wydarzeń będzie całe mnóstwo, jak zapewniała Tamara Briańska, szefowa Sztabu Ławica, podczas konferencji prasowej na MTP. Bo chodzi o to, by tegoroczny finał, po pandemicznych ograniczeniach, odbył się z pełnym rozmachem.

WOŚP będzie obecna w całym mieście, nie tylko na MTP – także dzięki najbardziej uroczym wolontariuszom Orkiestry, czyli golden retrieverom. Właściciele goldenów upiekli już całą górę pierników i już od soboty 28 stycznia wyjdą na miasto, by kwestować. 29 stycznia oczywiście także będzie ich można spotkać w mieście – między innymi na placu Wolności, na MTP i przed galeriami handlowymi Pestka oraz King Cross Marcelin.

Sztab Politechniki Poznańskiej zaprasza na szereg bardzo interesujących warsztatów i turniej gry komputerowej League of Legends, a na zakończenie, od godziny 18.00, na Silent Disco Alter Event w 2progach. Poznańskie morsy z kolei zapraszają na morsowanie dla WOŚP od godziny 11.00 nad Rusałkę.

Przypomnijmy, że 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem walki z sepsą – według Światowej Organizacji Zdrowia w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, z czego około 20 mln to dzieci, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Według szacunków ekspertów sepsa może odpowiadać nawet za 20 proc. wszystkich zgonów na całym świecie. W ubiegłym roku w Poznaniu udało się zebrać 1 859 283,08 złotych. Ile będzie w tym roku?

Podziel się:

Ostatnio dodane: