Posłowie, samorządowcy i artyści piekli pierniki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ZDJĘCIA)

Pierniki dla WOŚP 2023 G. Ganowicz, J. Jaśkowiak fot. K. Adamska

Pachnące, brązowe i oczywiście z logiem WOŚP – takie pierniki dziś dla Orkiestry wypiekali, zgodnie z kilkuletnią tradycją, posłowie, samorządowcy pod wodzą prezydenta Jaśkowiaka i artyści, których reprezentowała Małgorzata Ostrowska.

Posłowie Joanna Jaśkowiak i Adam Szłapka, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, jego zastępca Jędrzej Solarski, przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz Małgorzata Ostrowska wspólnie dziś wzięli udział w charytatywnej akcji pieczenia pierników na internetową licytację dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akcja wyrobu orkiestrowych pierników w piekarni na Ławicy odbywa się od lat i co roku piekarzy wspomagają samorządowcy, posłowie i artyści pod wodzą prezydenta Jaśkowiaka. Wszyscy przygotowali całą górę pierników, która trafi teraz na internetową aukcję dla WOŚP prowadzoną na Allegro.

To kolejna inicjatywa dla WOŚP, w której bierze udział Jacek Jaśkowiak. Oprócz wylicytowania prezydenckich pierników można też wylicytować sadzenie drzewa z prezydentem czy wspólne morsowanie i saunę. Prezydent przekazał też na aukcje znaczek upamiętniający ukraińskich obrońców Wyspy Węży, tradycyjnie już złote karty PEKA i dwie książki. Jedna z nich to „21 lekcji na XXI wiek” ze specjalną dedykacją jej autora, Yuvala Noaha Harariego, a druga to książka „Jak działa faszyzm. My kontra oni” Jasona Stanleya, amerykańskiego filozofa i wykładowcy, który zadedykował ją dla WOŚP.

Przypomnijmy, że w tym roku, podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbieramy na walkę z sepsą, czyli na zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju.

Podziel się:

Ostatnio dodane: