Kontrola 1 fot. policja

Wielkopolska: Policyjne kontrole na drogach. Z uwzględnieniem praw pieszych

Po dramatycznym wydarzeniu na ulicy Malwowej wielkopolska policja dziś prowadzi specjalną akcję kontrolną, żeby sprawdzić, jak kierowcy szanują prawa pieszych.

Inspiracją była sytuacja z ulicy Malwowej w Poznaniu, z 16 lutego. Dwójka dzieci przechodziła przez jezdnię na pasach, gdy nadjechał rozpędzony bus, którego kierowca nie zadał sobie trudu, by zwolnić przed przejściem. Na szczęście tuż przed pasami udało mu się odbić w prawo i uniknąć potrącenia dzieci.

Cała sytuacja jest znana tak dobrze dlatego, że kierowca stojący w korku za przejściem nagrał całą scenę kamerą samochodową i zamieścił w serwisie “Polskie Drogi” na YouTube. Dramatyczne nagranie obejrzały miliony ludzi, a sam kierowca busa zdecydował się zgłosić na policję.

Pod wpływem tego nagrania, ale i innych rażących naruszeń prawa, które mają miejsce wobec pieszych na polskich drogach, wielkopolska drogówka w całym regionie dziś prowadzi specjalną akcję kontrolną, jak kierowcy szanują prawa pieszych.
“Każdy, kto złamie zasady, musi liczyć się z karą” – ostrzegają wielkopolscy policjanci.

Przypomnijmy, że według danych opublikowanych przez Miejską Komendę Policji w Poznaniu za ubiegły rok 85 proc. wypadków na drogach odpowiadają kierowcy. Tylko za niespełna 1 procent wypadków są odpowiedzialni piesi.

3 2 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze