Poznań: Główne grzechy kierowców 2020. Według policji

wypadek fot. policja Poznań
Do ponad 85 proc. wszystkich zdarzeń drogowych, które miały miejsce w Poznaniu w ubiegłym roku, doszło z winy kierowców. Tego zdania są poznańscy policjanci.

Stróże prawa opublikowali stosowne zestawienie potwierdzające tę tezę, w którym skrupulatnie wyliczają i udowadniają główne grzechy kierujących w Poznaniu w 2020 r.

Jak wynika z policyjnych statystyk, ponad 85 proc. wszystkich zdarzeń drogowych odbyło się z winy kierujących. Byli sprawcami 894 wypadków i 8850 kolizji drogowych!

„Główne grzechy kierujących? „Gaz do dechy i do przodu!”- komentują poznańscy stróże prawa. – „Na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu”.

Jak się okazuje, sprawcami zdarzeń były najczęściej osoby w wieku od 25 do 39 lat. Policjanci z poznańskiej drogówki wystawili im 42950 mandatów oraz sporządzili 2396 wniosków o ukaranie. Zatrzymali też do kontroli 635 pijanych kierowców.

Zdanych statystycznych wynikł jeszcze jeden interesujący fakt: otóż okazuje się, że najbezpieczniejszym środkiem transportu zbiorowego według policyjnych danych jest… tramwaj! „Nie wspominając już o jego walorach ekologicznych” – zaznaczają funkcjonariusze.

Swoje zestawienie policjanci zakończyli stałym apelem o uprzejmość, ostrożność i kulturę na drodze.

KWP

Podziel się: