Wielkopolska: Pies postrzelony z wiatrówki. Kolejny przypadek!

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Nieznany sprawca postrzelił psa w miejscowości Chojno niedaleko Wronek. Pies jest w poważnym stanie, jak poinformowała jego właścicielka. To nie pierwszy przypadek w tej okolicy.

Do postrzelenia psa w Chojnie doszło 18 lipca w godzinach porannych. Dziennikarzy portalu Moje Wronki poinformowała o tym zdarzeniu sama właścicielka psa dodając, że z psem nie jest dobrze, ale rodzina ma nadzieję, że wyjdzie z tego.

Pies został postrzelony z wiatrówki, a śrut trzeba było usunąć operacyjnie. Sprawa została zgłoszona na policję, a właściciele postrzelonego psa apelują do wszystkich posiadaczy zwierząt, by zachowali ostrożność na spacerach i pilnowali swoich podopiecznych poza posesją, bo może to nie być odosobniony przypadek.

W tym rejonie Wielkopolski już kilkakrotnie zdarzały się przypadki strzelania do psów i kotów. W 2020 roku policjanci z Międzychodu zatrzymali i przesłuchali mężczyznę, który był podejrzany o strzelanie z wiatrówki do domowych zwierząt w Kwilczu. W 2021 roku na drodze do Czarnkowa znaleziono psa z 50 pociskami śrutu w ciele.

Wszystkie przypadki wyrządzenia krzywdy zwierzętom należy zgłaszać policji, a zwłaszcza strzelanie. Jest to bowiem przestępstwo zagrożone karą więzienia nawet do 5 lat.

Podziel się:

Ostatnio dodane: