Poznański PiS ma nowego szefa. „Do tego potrzeba współpracy, ją deklaruję”

Poseł PIS Bartłomiej Wróblewski fot. Sławek Wąchała

Nowym szefem struktur PiS w Poznaniu został poseł Bartłomiej Wróblewski i on sam poinformował o tym w mediach społecznościowych. „Zostałem pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu” – napisał. Będę więc jeszcze więcej pracować na rzecz Poznaniaków”.

Poseł podziękował też w swoim wpisie prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu i władzom partii za zaufanie, a swoim poprzednikom na tym stanowisku, w tym Tadeuszowi Zyskowi, za ich pracę.

„Moim szczególnym obowiązkiem jest reprezentowanie racji tradycyjnej części Poznaniaków, mieszkańców o poglądach wolnościowych oraz słabszych” – zadeklarował. – „Pracę dla Poznania będę łączył z zawsze ważnymi dla mnie sprawami mieszkańców powiatu poznańskiego. Musimy myśleć aglomeracyjnie, bo jesteśmy jednym organizmem, nie ma silnego Poznania bez okolicznych Miast i Gmin” (pisownia oryg.).

Poseł uważa, że jest dużo do zrobienia w mieście i powiecie.
„Trzeba wyzbyć się średnich ambicji” – podkreślił. – „Mieszkańcy Poznania mają różne poglądy i zapatrywania, ale mamy wspólne cele: chcemy żyć w pięknym i lepiej zorganizowanym mieście, poprawić stan dróg, zmniejszyć korki, chcemy więcej zieleni, budowy i rozbudowy nowoczesnych szpitali, godnych Poznania inwestycji w kulturę i sport. Do tego potrzeba współpracy, ją deklaruję i do współpracy zapraszam”.

Przypomnijmy, że poseł Bartłomiej Wróblewski zasłynął ze złożenia do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o sprawdzenie zgodności kompromisu aborcyjnego z Konstytucją, co zaowocowało wydaniem 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, że aborcja płodu w przypadku, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją. Był kandydatem PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich, a teraz walczy o powstanie Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii, który będzie miał zwiększyć dzietność Polek.

Podziel się: