Poznań: Zmiany w organizacji ruchu wokół Starej Rzeźni. Rozpoczęła się przebudowa!

Stara Rzeźnia fot. Sławek Wąchała
Vastint Poland rozpoczął wyburzenia na terenie Starej Rzeźni. To początek powstawania nowej dzielnicy w mieście. Niestety, wiąże się też z utrudnieniami w ruchu, i to do końca maja.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, w związku z rozbiórką budynków na terenie zespołu Starej Rzeźni chodnik i prawy pas ulicy Północnej zostaną wygrodzone, a ruch pieszy zostanie przeniesiony tymczasowym przejściem na drugą stronę ulicy. Ruch pojazdów w kierunku centrum na skrzyżowaniu z ul. Garbary odbywać się będzie ze środkowego pasa.

Wygradzane będą miejsca w strefie płatnego parkowania w rejonie skrzyżowania, następnie miejsca po północnej stronie ul. Grochowe Łąki – a wszystko to potrwa do 23 maja.

Przypomnijmy, że w Starej Rzeźni ma powstać osiedle na 500 mieszkań, a także lokale, biura, sala koncertowa w zrewitalizowanych, zabytkowych budynkach. Jednym słowem przestrzeń handlowa i usługowa otwarta dla mieszkańców i – jak ma nadzieję deweloper – atrakcyjna dla nich.

Inwestycja budzi sporo emocji, bo przyjęte rozwiązania nie wszystkim się podobają. Jak pisaliśmy, wątpliwości budzi samo osiedle i organizacja ruchu wokół niego, a wiele osób żałuje też Giełdy Staroci, która przez 16 lat odbywała się na tym terenie, a teraz została przeniesiona na parking przed Centrum Handlowym M1.

ZDM, el

Podziel się: