Poznań: Zielona Fala zablokowała drogę przy ujęciu wody w Krajkowie!

Blokada w Konstantynowie fot. Zielona Fala
Działacze Zielonej Fali blokują drogę w Konstantynowie koło drogi Iłówiec – Mosina. „Wpadajcie nas wesprzeć i pokazać, co myślicie o szukaniu gazu na złożach wody dla miliona osób” – napisali w mediach społecznościowych.

Działacze już wcześniej zapowiadali, że przyjrzą się sprawie zapowiadanych badań w poszukiwaniu złóż ropy i gazu, jakie zamierza przeprowadzić Geofizyka Toruń na zlecenie PGiNG na terenie stref ochrony pośredniej ujęcia wody pitnej w Krajkowie pod Mosiną. Zdaniem Geofizyki Toruń badania nie niosą żadnego zagrożenia dla ujęcia wody pitnej i jej jakości – jednak Aquanet, zarządzający ujęciem, jest innego zdania, podobnie jak naukowcy.

Mimo sprzeciwu Aquanetu i wykazania zagrożeń dla ujęcia wody pitnej, a także wielu niedociągnięć w samej procedurze przystąpienia do badań Geofizyka Toruń postanowiła rozpocząć prace. Ciężkie samochody zwane wibratorami zamierzały wjechać na teren ujęcia, by rozpocząć badania z pomocą fal sejsmicznych.

Zielona Fala postanowiła do tego nie dopuścić. Działacze zablokowali wjazd maszyn i same maszyny. Na miejscu jest już policja.
– Zatrzymamy te prace – deklarują w relacji na żywo z miejsca blokady. – Chcielibyśmy, żeby przyjechał tu ktokolwiek kompetentny, bo na razie panowie, którzy tu przyjeżdżają, mieszają się w zeznaniach. Zapraszamy, przyjeżdżajcie do nas. Jesteśmy w Konstantynowie przy drodze głównej do Mosiny i zamierzamy tu zostać dłuższy czas. Zachęcamy was do przyjazdu i wsparcia.

Zielona Fala to sieć oddolnych grup związanych z Federacją Anarchistyczną, skupionych na walce z globalnym kryzysem ekologicznym, głównie poprzez aktywną działalność na polu lokalnym.

Podziel się:

Ostatnio dodane: