Jak woda to bez gazu fot. Zielona Fala

Poznań: Zielona Fala przyłączyła się do walki o ujęcie wody

“Jak woda to bez gazu” – baner z takim hasłem wywiesili wczoraj działacze Zielonej Fali na trasie z Mosiny do Sowińca, niedaleko ujęcia wody w Krajkowie. I zapowiadają, że będą się przyglądać tej sprawie.

“Hasło: „Jak woda to bez gazu” ma przypomnieć, że ważniejszym i najcenniejszym surowcem jaki występuje na planecie jest woda” – piszą działacze Zielonej Fali. – “Domagamy się od Ministerstwa Niszczenia Środowiska i Ocieplania Klimatu natychmiastowego cofnięcia wszelkich koncesji na tym terenie. Nie pozwolimy na to, aby interesy wydobywcze stały ponad podstawowym prawem każdego człowieka do wody pitnej”.

Działacze przypominają, że zgodnie z opiniami hydrologów wszelkie próby wierceń lub wstrząsów sejsmicznych na terenie źródła Mosina – Krajkowo mogą doprowadzić do odcięcia lub znacznego pogorszenia jakości wody dla ok. 1 mln mieszkańców Poznania i okolic.

Przypominają też, że na świecie są znane przypadki wydobywania ropy lub gazu w pobliżu ujęć wody pitnej, które doprowadziły do takiego zanieczyszczenia źródła wody, że to, co leci z kranu, można podpalić zapalniczką…

“Z pewnością będziemy dalej przyglądali się tej sprawie” – podsumowują działacze Zielonej Fali.

Przypomnijmy, że chodzi o badania w poszukiwaniu ropy i gazu, które maja być prowadzone na terenie ujęcia wody i przeciwko którym protestuje Aquanet uważając, że mogą zniszczyć ujęcie wody pitnej dla aglomeracji poznańskiej.

5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze