Poznań: Włączenie miejskiej choinki. To już 3 grudnia!

Betlejem Poznańskie 2021 fot. Sławek Wąchała

Punktualnie o godzinie 17.00 prezydent Jacek Jaśkowiak włączy oświetlenie na miejskiej choince stojącej na placu Wolności. Do świąt Bożego Narodzenia zostały już zaledwie trzy tygodnie!

W tym roku miejska choinka stoi na placu Wolności ze względu na remont płyty Starego Rynku – zazwyczaj stała przed Ratuszem, chociaż już w ubiegłym roku trzeba było zmienić jej lokalizację ze względu na wykopaliska na Starym Rynku. Choinka stanęła przed Odwachem i była niestety sztuczna, bo prawdziwą choinkę trzeba solidnie zamocować w gruncie, a przed Odwachem nie było takiej możliwości. Jej rozświetlenie też obyło się bez fajerwerków ze względu na pandemię – nie było to takie barwne, magiczne show jak w 2019 roku!

W tym roku choinka znów zmieniła miejsce – stoi na placu Wolności, gdzie nic nie przeszkadza podziwiać jej ze wszystkich stron. O godzinie 17.00 prezydent Jacek Jaśkowiak uroczyście włączy jej oświetlenie i wszyscy już będą mogli podziwiać miejską choinkę w pełnej krasie oraz liczyć dni do świąt. A ci, którzy jeszcze nie kupili prezentów na św. Mikołaja, będą mieli taką okazję na Betlejem Poznańskim, która trwa na placu Wolności – albo na jego drugiej części, która rozpocznie się jutro na Rynku Łazarskim.