Poznań: Betlejem Poznańskie tym razem odbędzie się w kilku lokalizacjach. Jakie będą atrakcje?

Betlejem Poznańskie fot. Karolina Adamska

Po rocznej przerwie znów będzie można korzystać ze świątecznych atrakcji Betlejem Poznańskiego. Ale w tym roku odbędzie się ono nie tylko na placu Wolności. Będzie też na Łazarzu: przed Areną, na Rynku Łazarskim oraz w City Parku.

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności rozpocznie się już 20 listopada i potrwa do 26 grudnia. Jak zawsze zaplanowano wiele atrakcji: 18 grudnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Silent Night, podczas której studenci z różnych krajów zaproszą do wspólnego śpiewania „Cichej Nocy” w możliwie dużej liczbie języków. Będzie też Christmas Silent Disco i Zimowe Fire Show.

W tym roku, oprócz kolekcjonerskich szklanek, można będzie kupić także świeczki z logo Betlejem Poznańskiego, a w Centrum Inicjatyw Rodzinnych będzie czekała skrzynka na listy do Gwiazdora.

Co roku Betlejem odbywało się w dwóch lokalizacjach: placu Wolności i Starym Rynku, ale w tym roku ze względu na remont płyty nie będzie to możliwe. Dlatego atrakcje Betlejem Poznańskiego przeniosą się na Łazarz.

Uroczyste otwarcie Betlejem Poznańskiego na Rynku Łazarskim nastąpi 4 grudnia. Tego dnia wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

Atrakcje będą czekać także przy wejściu głównym do Areny. W dniach 10 – 19 grudnia odbędzie się tam jarmark bożonarodzeniowy, a w weekend 10-12 grudnia odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej, na który znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny.

Warto dodać, że wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba z numerem 24. Pojawi się w nich także zabytkowy „Ogórek” MPK, przy którym odbywać się będą animacje dla dzieci.

Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać ok. 40 wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Nie zabraknie też innych atrakcji – w programie znalazły się m.in. bezpłatne warsztaty piernikowe dla dzieci. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Świąteczna choinka także w tym roku zmieni lokalizację ze względu na remont płyty Starego Rynku – i stanie na placu Wolności, przy fontannie. Jej uroczyste rozświetlenie nastąpi 3 grudnia o godz. 17.00.

Poniżej zdjęcia z ubiegłych lat.

Źródło: UMP