Zapalenie choinki fot. S. Wąchała

Poznań: Miejska choinka już się świeci!

Mariusz Wiśniewski, pierwszy zastępca prezydenta Poznania, w towarzystwie uroczych Śnieżynek i powietrznych baletnic uroczyście włączył dziś światełka miejskiej choinki. “Życzę wszystkim poznaniakom, a szczególnie dzieciom, radosnych świąt” – powiedział.
Reklama

Tradycyjnie już w pierwszy grudniowy weekend rozpoczyna się druga część Betlejem Poznańskiego, ta na Starym Rynku. I zawsze zaczyna ją włączenie świątecznych światełek na miejskiej choince, a później – świątecznych dekoracji na starym Rynku.

Reklama

W tym roku zgodnie z tradycją wszyscy obecni na rynku zaczęli głośno odliczać od dziesięciu, a na hasło “zero” Mariusz Wiśniewski włączył światełka na ogromnym świerku stojącym przed ratuszem i życzył wszystkim poznaniakom spokoju i radości na święta – a szczególnie dzieciom, bo dla nich ten świąteczny czas powinien być szczególnie magiczny. Prosił też, by poznaniacy pamiętali także o tych, którzy mogą potrzebować wsparcia na święta.

W tym roku włączenie okazało się skuteczne połowicznie: choinka co prawda zapłonęła, wywołując okrzyki zachwytu licznie zgromadzonych widzów, ale już oświetlenie Starego Rynku zapaliło się tylko gdzieniegdzie. Najwidoczniej z powodu awarii część dekoracji się nie zapaliła.

Reklama

Jednak sama choinka i powietrzny balet, który uświetnił jej zapalenie, wyglądały wręcz zjawiskowo pięknie. Bardzo podobał się też krótki, ale efektowny i dynamiczny koncert Marty Podulki. Uroczystość przyciągnęła takie tłumy poznaniaków, że ledwie się pomieścili na rynku.

Po włączeniu oświetlenia choinki chętni mogli sobie zrobić pod nią zdjęcie. Mogli też skorzystać z innych atrakcji Betlejem Poznańskiego na Starym Rynku, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kramy z grzanym winem. Temperatura wynosząca zaledwie +2 stopnie Celsjusza dawała się dość mocno we znaki…

Reklama

Jarmark na placu Wolności można odwiedzać od godz. 11.00 do 21.00, a na Starym Rynku od godz. 11.00 do 19.00.

Lilia Łada, fot. Sławek Wąchała

Podziel się!

3
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Paulina Suszka
Gość
Paulina Suszka

to to zapalanie lampek, na którym po raz pierwszy nie było Prezydenta Jacka Jaśkowiaka? Podobno była za to jego kontrkandydatka do fotela prezydenckiego – Małgorzata Kidawa-Błońska? Czy to prawda?

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Paulina Suszka tak . Ale teraz zmieniają na taki jak wyżej przekaz w mediach …

Elżbieta Izdebska
Gość
Elżbieta Izdebska

Choinka 🎄 piękna 👍👌😘a czy od razu trzeba gadać o polityce 😱tu chodzi o Choinkę 👍👌