Poznań: Vege Pizza zniszczona przez chuliganów

Vege Pizza
Elewację pokrywają bazgroły nawiązujące do antify, a bazgrzący podpisali się jako LPH, czyli Lech Poznań Hooligans. Wszystko dlatego, że Vege Pizza też jest za równością i różnorodnością.

Zdjęcia zniszczonego lokalu z ulicy Limanowskiego opublikowali sami właściciele wraz z apelem:
„Dzień dobry Poznaniu! Taką „piękną” pocztówkę dostaliśmy z rana.
Oto my: mityczna groźna antifa, czyli rodzinka 2+2 próbująca w czasie pandemii utrzymać się na powierzchni razem z pracownikami, by nie zatonąć w gospodarczym chaosie. Żeby było jasne: tak mamy antyfaszystowskie poglądy, choć do żadnych grup nie należymy. Wierzymy w równość i różnorodność. Sprzeciwiamy się dyskryminacji wszelkich mniejszości. Angażujemy się w rozmaite akcje. Nasz lokal nigdy nie będzie strefą wolną od LGBT, wręcz przeciwnie. Naszą córkę staramy się wychować w duchu równości i tolerancji. Od kilku miesięcy należy do zorganizowanej grupy przedszkolnej – może to antifa zajączki?

Od początku działalności spotykamy się z mniejszymi/większymi aktami agresji. Były już odwiedziny „życzliwych” w kominiarkach i straszenie zdemolowaniem lokalu. W samochodzie naszego niepełnosprawnego współzałożyciela knajpy regularnie przebijane są opony (samochód stoi zawsze na oznaczonej kopercie). Teraz, jak widać, została zdemolowana elewacja budynku przy naszym lokalu oraz sąsiadującym salonie fryzjerskim.

Sprawy zgłaszaliśmy na policję: zostały umorzone, monitoring uliczny nie działa, a rząd od ostatniego czasu wypuszcza demony dając coraz większe przyzwolenie na akty nienawiści, które każdego dnia urealniają się coraz bardziej. To na razie tyle na gorąco, wracamy do pracy”.

To już kolejny lokal zniszczony za sympatię do Strajku Kobiet lub wspierający grupy LGBT. Wandale zniszczyli okno Inkubatora Kultury Pireus i zorganizowali hejt na La Ruinę i Raj, a także zniszczyli instalację studentek Uniwersytetu Artystycznego na Cytadeli. Miejmy nadzieję, że w tym przypadku policji uda się znaleźć sprawców zniszczenia elewacji Vege Pizzy i sąsiedniego zakładu fryzjerskiego.

el

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: