zniszczone okno Pireus fot. Pireus

Poznań: Kolejne akty wandalizmu wobec zwolenników Strajku Kobiet

Zniszczona instalacja Czarnego prania na Cytadeli i zamazane czarną farbą okno Inkubatora Kultury Pireus. To kolejne akty wandalizmu wobec popierających Strajk Kobiet.

Obrońcy murów, kościołów i pomników oburzający się na pomazanie ich farbą czy keczupem i uważający to za brak szacunku dla historii i kultury najwyraźniej nie mają takich skrupułów wobec innych dzieł sztuki czy działań artystycznych, które zawiniły tylko tym, że nie reprezentują tych samych co oni punktów widzenia.

Studentki Uniwersytetu Artystycznego przygotowały dziś instalację na Cytadeli wspierającą Strajk Kobiet, którą zatytułowały “Czarne pranie”. Chciały w przyjazny i nie wulgarny sposób przedstawić swój protest na Cytadeli. Przez cały dzień przychodziło wiele osób, a pomysł bardzo się spodobał – jak się jednak okazało, nie wszystkim. Gdy już było ciemno, na instalację wszedł jakiś mężczyzna i zerwał sznury z praniem mówiąc, że to głupoty. Dziewczyny musiały zakończyć akcję wcześniej niż planowały. Biorąc pod uwagę to, jak ostatnio w Polsce są traktowane protestujące kobiety, należy się cieszyć, że obyło się bez pobicia dziewczyn…

Inkubator Kultury Pireus z kolei opublikował na swoim profilu zdjęcie zamalowanego na czarno okna i pomazanych ścian.
“Ktoś postanowił zrobić nam niespodziankę… – napisali działacze. – “Jest nam ogromnie przykro patrząc na incydenty, które coraz częściej mają miejsce w naszym mieście. Pamiętajmy, że każdy z nas ma prawo do własnych poglądów. Nasz zespół wspiera i będzie wspierać kobiety. Każdy ma prawo do wyboru!”.

el

3.7 3 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze