Poznań: Cafe La Ruina i Raj obronione przed… Strażą Narodową. Poszło o Strajk Kobiet

Znana i lubiana restauracja, która ze Śródki przeniosła się na Święty Marcin, wspiera Strajk Kobiet, co potwierdziła stosowną grafiką na swoim społecznościowym profilu. I za to Straż Narodowa zalała restaurację hejtem.

Zaczęło się od wpisu niejakiego pana Seweryna, właściciela religijnego sklepu internetowego: “Wchodzisz na stronę restauracji z której chciałeś coś zamówić i czytasz przesłanie … no i zamykasz stronę i więcej tam nie wracasz” – napisał oburzony.

Jego wpis zainspirował grupę na FB nazywającą się Strażą Narodową, która postanowiła wykończyć lokal, zalewając Google oszczerczymi komentarzami na jego temat. O akcji poinformowali sami właściciele Cafe La Ruina i Raj.
“Dzieje się. Mieliśmy od rana wyparzać słoiki, ale na razie liżemy rany…” – napisali na FB. – “Bo że nas, polską rodzinę 2+2, dzieci normalnie po ślubie poczęte i urodzone, kredyt hipoteczny, podatki w Polsce płacone, tę naszą kolorową knajpę z Jezusem w głównej sali, przywiezionym z Ekwadoru, co zawsze na ciebie patrzy, zaatakowała na googlach Straż Narodowa? Nocą?!”.

Nie było to dla nich miłe przeżycie, choć podeszli do sprawy z dystansem i poczuciem humoru – a pomógł im w tym natychmiastowy odzew fanów La Ruiny i Raju, którzy dla odmiany zaczęli wrzucać na Google pozytywne opinie o lokalu i wspierać we wpisach na FB właścicieli. A sami właściciele, podniesieni na duchu, postanowili autorowi najbardziej absurdalnej opinii (“kucharz chyba myśli, że jak nawrzuca łyżkami pieprzu kajeńskiego do potraw, to będą to dania “laoskie”) wysłać w prezencie swoje cztery najlepsze serniki w słoiku…

Na swoim profilu La Ruina i Raj ma teraz zmodyfikowane zdjęcie nadal wspierające Strajk Kobiet.

“Wszystkim Ukochanym Gościom naszym w podzięce za codzienne wsparcie, za dzisiejsze google, za słoiki, za książki, za 8 lat, za wielką odwzajemnioną miłość” – napisali podsumowując batalię. – “Nigdy Wam tego nie zapomnimy i z dumą ogłaszamy, że jesteśmy pierwszą w Polsce restauracją z ośmioma gwiazdkami Michelin”.

el

4.3 7 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze