Mars 1 fot. P.Bojarski

Poznań: Uszkodzony Mars. Policja zatrzymała sprawcę

Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za zniszczenie Marsa na Starym Rynku. Sprawcę udało się namierzyć dzięki monitoringowi miejskiemu.

O uszkodzeniu rzeźby z fontanny na Starym Rynku pisaliśmy kilka dni temu. Ułamaną pikę Marsa zauważył znany pisarz Piotr Bojarski. Był to kolejny już przypadek zniszczenia jednej z poznańskich fontann.

Tym razem wandala udało się zatrzymać błyskawicznie. Wszystko dzięki czujnemu oku operatora monitoringu miejskiego. – W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 3 rano, operator monitoringu zauważył mężczyznę, który wspinał się na fontannę. Wandal zniszczył włócznię, po czym oddalił się w innym kierunku. Natychmiast o zdarzeniu operator powiadomił KP Stare Miasto, cały czas monitorując mężczyznę, którego udało się zatrzymać w pobliżu – poinformowali strażnicy miejscy.

Co spowodowało, że mężczyzna postanowił rzucić wyzwanie bogu wojny? Tego na chwilę obecną nie wiadomo, ponieważ ze względu na ilość spożytego alkoholu przed rozmową z policjantami musiał odwiedzić Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych.

Dodaj komentarz

avatar