Poznań: Pływające ogrody w kolejnych parkach

W parku im. K. Marcinkowskiego i parku im. L. Bergera powstaną pływające ogrody. Na sztucznych wyspach znajdą się też kosze lęgowe dla ptactwa wodnego. Montaż ogrodów zaplanowano na najbliższą sobotę, a pomóc mogą wszyscy chętni.

Montaż ogrodów przeprowadzi współpracująca z miastem Fundacja OnWater.pl, która ma już na swoim koncie takie instalacje zamontowane między innymi na Cybinie i stawach w parku Wilsona. W obu parkach zaplanowano montaż na sobotę, 18 września, a pomóc mogą wszyscy chętni poznaniacy.

Od godz. 10.00 wolontariuszy fundacji będzie można spotkać w parku im. K. Marcinkowskiego. Tu montaż pływających wysp jest bardzo ważny, ponieważ ten park jest enklawą przyrodniczą w centrum Poznania, także dla ptaków. Instalacja pozwoli pozwoli ptactwu zyskać schronienie przed swobodnie biegającymi psami, których w parkach jest coraz więcej.

Od godz. 12.00 z kolei montaż wysp rozpocznie się w parku im. prof. L. Bergera. Tu także ochrona przed biegającymi psami jest dla ptaków bardzo ważna, bo park jest miejscem spacerów czworonogów z całej okolicy. To mocno zurbanizowana część Poznania, gdzie mało jest terenów zielonych.

Źródło: ZZM

Podziel się: