Marzena Wodzińska fot. UMWW

Poznań: Marzena Wodzińska nadzorująca wielkopolskie szpitale odwołana

Wniosek o odwołanie członkini zarządu województwa odpowiedzialnej za służbę zdrowia złożył marszałek Marek Woźniak. Powodem jest niezadowalający poziom zarządzania służbą zdrowia w regionie.

Jak informuje Radio Poznań, marszałek podjął taką decyzję, by usprawnić zarządzanie służbą zdrowia, zwiększyć nadzór i efektywność współpracy między jednostkami służby zdrowia a zarządem. Zwłaszcza na brak tej ostatniej często skarżyli się dyrektorzy placówek w regionie – w tym roku kilkakrotnie dochodziło w nich do strajków, a nawet składania wymówień przez lekarzy, jak informowaliśmy. Jednak członkini zarządu nie była zbytnio pomocna w szukaniu rozwiązań czy dodatkowych środków, by zaspokoić pilne potrzeby szpitali.

Z pewnością Marzenie Wodzińskiej nie przysłużyła się też wojna z wojewodą o szpital w Wolicy przy przemianowaniu go w szpital jednoimienny, jak informowaliśmy. Szpital kompletnie nie był przygotowany na przyjęcie pacjentów z koronawirusem. Członkini zarządu tłumaczyła, że to wina wojewody – jak podaliśmy.

Radni PiS już kilka miesięcy temu uznali, że członkini zarządu jest niekompetentna i złożyli wniosek o jej odwołanie ze stanowiska – o czym pisaliśmy. Także oni byli zdania, że jej odwołanie jest konieczne, by sytuacja w wielkopolskich placówkach służby zdrowia uległa trwałej i zauważalnej poprawie. To jedna z nielicznych sytuacji, kiedy radni Prawa i Sprawiedliwości w pełni popierają wniosek marszałka.

Sprawa odwołania Marzeny Wodzińskiej będzie przegłosowana podczas poniedziałkowej sesji absolutoryjnej.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze