Nie będzie nowej linii autobusowej z Poznania do Swarzędza. Brakuje kierowców

autobus linii nr 173 fot. ZTM

Gminy Poznań i Swarzędz zawarły porozumienie w sprawie uruchomienia nowego połączenia. Jednak połączenie nie ruszy, bo brakuje kierowców, którzy mogliby poprowadzić nowe autobusy na trasie Poznań – Swarzędz.

Jak informuje Radio Poznań, na tej trasie miałaby kursować linia minibusowa nr 416, z osiedla Warszawskiego w Poznaniu przez Antoninek do Gruszczyna. Autobus uzupełniłby sieć komunikacyjną z gminą Swarzędz: obecnie linia nr 173 kursuje do Janikowa, a nr 425 – do Zalasewa.

Jednak niestety, nie uzupełni, bo jak powiedział radiu Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, brakuje kierowców. I to blokuje rozpoczęcie działalności nowej linii – bo poza tym wszystko już jest gotowe do jej uruchomienia.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu od kilkunastu miesięcy szuka kierowców autobusów do pracy i jest gotowe zatrudnić od razu co najmniej stu – ale chętnych do pracy brakuje. W tym roku mają wejść podwyżki pensji dla kierowców. Może to zachęci do starania się o tę pracę?

Brak kierowców jest też powodem „wypadania” kursów autobusowych – w ubiegłym roku tylko od sierpnia do listopada nie odbyło się 4,5 proc. zaplanowanych kursów. To siedmiokrotnie więcej niż rok wcześniej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: