Miejska choinka w Poznaniu zostanie włączona dzień wcześniej. Dlaczego?

fot. Karolina Adamska

Władze miasta zadecydowały o przesunięciu włączenia oświetlenia na miejskiej choince o jeden dzień – z 4 na 3 grudnia. Powodem jest awans reprezentacji Polski do 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej i mecz, który ma się odbyć 4 grudnia.

Prezydent Jacek Jaśkowiak nie chcąc, by poznaniacy musieli wybierać między meczem a wyprawą na plac Kolegiacki i oglądanie włączania świateł na choince, zdecydował, że przesunie uroczystość. Zapalenie lampek na 13-metrowej miejskiej choince odbędzie się więc 3 grudnia o 16.30 na placu Kolegiackim, bo tam w tym roku stanie miejska choinka.

Zapaleniu choinki będzie towarzyszył świąteczny jarmark, trzecia część Betlejem Poznańskiego – czwartą będzie jarmark na Rynku Łazarskim, który również zostanie otwarty 3 grudnia. Po włączeniu światełek najmłodsi poznaniacy będą mogli obejrzeć spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. A na jarmarku będą stoiska m.in. z rękodziełem, grzanym winem i świątecznymi smakołykami.

Betlejem Poznańskie na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim potrwa do 18 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 23 grudnia, a na pl. Wolności do 27 grudnia. Wszystkie lokalizacje Betlejem łączy specjalna świąteczna bimba.

Warto dodać, że 3 grudnia można się będzie wybrać na jarmark świąteczny na rynek Jeżycki – Rynek Rozmaitości Jeżyckich, który potrwa do 22.00.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: