Betlejem Poznańskie na MTP już otwarte! (ZDJĘCIA)

Poznański Jarmark Świąteczny 2022 MTP fot. Sławek Wąchała

Magiczne miasteczko świętego Mikołaja, choinka, diabelski młyn, lodowisko, stragany i koncerty Natalii Kukulskiej oraz Kasi Wilk. 19 listopada została otwarta druga część Betlejem Poznańskiego na terenie MTP.

Jak wyjaśnił podczas otwarcia Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP, ta część jarmarku ma być miejscem spotkań i odpoczynku poznaniaków.
– Mamy nadzieję, że stanie się nową wizytówką Poznania, tętniącą życiem, podobnie jak dzieje się to w innych metropoliach Europy Zachodniej – mówił.

Jakie atrakcje czekają tu na chętnych? Są oczywiście stragany ze świątecznymi gadżetami i prezentami, a także gastronomiczne. Można więc na przykład kupić sobie ręcznie malowaną bombkę w cenie od 15 do 20 zł, a porcję churros za 25 zł. W sobotę z okazji otwarcia na jarmarkowej scenie wystąpiła Natalia Kukulska, w niedzielę o 17.00 zaśpiewa w tym miejscu Kasia Wilk.

W weekend otwarcia do godziny 14.00 będzie można jeździć nieodpłatnie na łyżwach na tutejszym lodowisku. Wieczorem, od 19.00 do 21.00, będą się odbywały taneczne wieczory na lodowisku – będą one stałym punktem programu do końca trwania jarmarku, czyli do 23 grudnia.

Wstęp na jarmark jest darmowy, natomiast płacić trzeba za poszczególne dodatkowe atrakcje, jak wstęp na lodowisko po weekendzie otwarcia, wizyta w domku Świętego Mikołaja czy bilet na karuzelę – 25 zł normalny, a 20 zł ulgowy. Główne wejście i wjazd na parking są od ul. Głogowskiej.

Jarmark będzie otwarty od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, a w piątki i soboty w godzinach 11:00-22:00.

Podziel się: