Betlejem Poznańskie: dwa kolejne jarmarki ruszają w grudniu

Betlejem Poznańskie 2021 fot. S. Wąchała

Działa już Betlejem Poznańskie na placu Wolności i drugie, na MTP. A od 3 grudnia będą jeszcze dwa kolejne jarmarki: na Rynku Łazarskim i placu Kolegiackim. Czego można się tam spodziewać?

W weekend otwarcia, czyli 3 i 4 grudnia, dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atrakcji. Na placu Kolegiackim 3 grudnia o godzinie 17.00 rozpocznie się spektakl Teatru Fuzja „Takich Świąt jeszcze nie było”. W niedzielę 4 grudnia o godz. 12.00 będzie można wziąć udział w nietypowym wykonaniu „Cichej nocy” – ta piękna kolęda zostanie wykonana w polskim języku migowym. Tego samego dnia o godz. 17.00 prezydent Jacek Jaśkowiak oficjalnie włączy oświetlenie na miejskiej choince. Będą oczywiście także stoiska z grzanym winem i świątecznymi smakołykami. Jarmark na pl. Kolegiackim potrwa do 18 grudnia i będzie czynny od poniedziałku do niedzieli od 11.00 do 20.00.

Z kolei na Rynku Łazarskim 3 i 4 grudnia na chętnych czeka strefa warsztatowa, gdzie będzie można wykonać świąteczne kartki i ozdoby czy napisać list do Św. Mikołaja. Najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl lalkowy „Klaudek i Klaudynka – zabawy zimowe” w wykonaniu Teatru Dzieci Miłość o godz. 12.00, a godzinę później rozpocznie się pokaz rzeźbienia w lodzie. Po nim wystąpi zespół Golden Collective, a na motorze przyjedzie św. Mikołaj poczęstować się słodyczami z okazji pierwszej rocznicy działania rynku. 4 grudnia o 12.00 dzieci będą mogły obejrzeć spektakl „Sasza i Bałwan” przygotowany przez Teatr Fuzja, a o 14.00 rozpocznie się koncert artystów z Teatru Muzycznego. Warto będzie zajrzeć na Targi Sztuk Pięknych, które będą się odbywać od 12.00 do 17.00. Świąteczny jarmark na Łazarzu potrwa do 18 grudnia, a będzie czynny od wtorku do czwartku w godzinach 12.00-19.00, w piątki 11.00-19.00, a w weekendy 11.00-20.00.

Przypomnijmy, że na wszystkie jarmarki świąteczne w Poznaniu: na placu Wolności, na MTP, placu Kolegiackim i Rynku Łazarskim można dojechać specjalnym świątecznym tramwajem nr 24.

fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: