Łukasz Mikołajczyk fot. FB

Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski: “Tęczowe Piątki są niedopuszczalne”

Łukasz Mikołajczyk, nowy wojewoda wielkopolski, odniósł się do zarzutów samorządów, które obwiniają rząd PiS o konieczność zaciskania pasa.

O krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości przez część samorządów, pisaliśmy już wielokrotnie. Ze względu na zmiany wprowadzone m.in. w podatku PIT, do samorządów w przyszłym roku popłynie mniej pieniędzy. Z tego też powodu, część z nich już zapowiedziała drastyczne podwyżki, które mają uderzyć mieszkańców po kieszeniach.

Politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie odrzucają krytykę, podkreślając że za ich kadencji wpływy do budżetów samorządów na przestrzeni lat drastycznie wzrosły. Podobne zdanie ma Łukasz Mikołajczyk, nowy wojewoda wielkopolski, który w rozmowie z “Głosem Wielkopolskim” stwierdził, że na miejscu władz samorządów cieszyłby się z przeprowadzonych zmian, ponieważ dzięki obniżce podatków, więcej pieniędzy zostaje w kieszeniach Polaków.

Mikołajczyk wbił też szpilkę Jackowi Jaśkowiakowi oraz jego zapowiedzi podwyżek w Poznaniu. – Razi mnie to, że prezydent Jaśkowiak, używając takiej argumentacji, podnosi na przykład kwestię podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Dlaczego zatem, kiedy w ostatnich latach chwalił się wysokimi i rekordowymi wpływami z PIT i CIT, nie obniżył lokalnych podatków czy cen biletów za komunikację miejską? Powinien być konsekwentny w obie strony – uważa wojewoda.

Nowy wojewoda i stare problemy. Co z dworcem Poznań-Główny?

Mimo upływających lat poznaniacy w dalszym ciągu muszą walczyć z problemami jakie generuje niezbyt funkcjonalny dworzec główny w stolicy Wielkopolski. Stacja jest drugą co do wielkości w kraju, a mimo to nie może się doczekać rozwiązania swoich problemów. Mimo kolejnych obietnic polityków, którzy zapowiadali rozwiązanie problemu poznaniacy do dziś muszą korzystać z nowego budynku dworca, który według części mieszkańców jest niefunkcjonalny. Ostatnie jeden z radnych, sfrustrowany brakiem postępów na dworcu, zdecydował się na napisanie listu do Mateusza Morawieckiego w tej sprawie.

Łukasz Mikołajczyk zapewnił, że problem zna i już rozmawiał o nim zarówno z radą ekspertów (została utworzona przez poprzedniego wojewodę) oraz minister Jadwigą Emilewicz. – Prace muszą teraz przyspieszyć. Z moich informacji wynika, że przebudowa starego dworca miałaby zakończyć się w 2023 r. Zasadniczą kwestią będzie oczywiście finansowanie, w tej sprawie spotkam się właśnie z panią minister w tym tygodniu – tłumaczył wojewoda w rozmowie z Głosem.

Łukasz Mikołajczyk osobiście będzie zajmował się edukacją. “Tęczowe Piątki są niedopuszczalne”

Nowy wojewoda zamierza również osobiście zająć się nadzorem nad kuratorium oświaty. Zapytany czy będzie zlecał kontrole w szkołach w których odbywają się “Tęczowe Piątki” potwierdził. – Dla mnie Tęczowe Piątki są niedopuszczalne, jeśli dyrektor nie uzyska zgody rodziców na organizację takich wydarzeń. Warto rozróżnić promocję pewnych poglądów od realizacji celów zgodnych z wytycznymi ministerstwa edukacji. (…) Wszyscy rodzice powinni mieć wpływ na to, czy tego typu akcje powinny się odbywać w szkole. Brak zgody choćby jednego rodzica powinien tę akcję dyskwalifikować – uważa Mikołajczyk.

Jednocześnie wojewoda zapewnia, że każda osoba zasługuje na szacunek i nie można pozwolić na ataki w stronę środowiska LGBT. To powinno według niego działać natomiast w obie strony i osoby LGBT powinny zaprzestać ataków na osoby wierzące.

Źródło: Głos Wielkopolski / TenPoznan.pl

17
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Katarzyna Urbańska
Gość
Katarzyna Urbańska

Brawo

Krzysztof Stobrawa
Gość
Krzysztof Stobrawa

fanem lub nie to pan wojewoda może byc prywatnie

R.J. Kawa
Gość
R.J. Kawa

Brawo

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

A procesji Bożego Ciała to jesteś fanem? A wydzierających się pielgrzymek wędrujących przez miasta i okolice, a przy okazji zanieczyszczających całe pobocze drogi odchodami to jesteś fanem.

Maria Kistowska
Gość
Maria Kistowska

Elżbieta Ambroszkiewicz 👍👍👍👍

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Elżbieta Ambroszkiewicz ile w roku masz procesji Bożego Ciała ? Mam nadzieje ze Boże narodzenie spędzasz w pracy jak na ortodoksa tęczowego przystało

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

Edward Szwec ale pielgrzymek cała masa. A wyobraz sobie uczony mężu, że Świąt nie spędzę w pracy. Widziałeś kiedyś żeby Zydzi nadmiernie rączi brudzili sobie pracą. To Naród Wybrany, nie to co ty.

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Elżbieta Ambroszkiewicz w Poznaniu pielgrzymek cała masa ? Tobie z tej nienawiści do chrześcijan na mózg padło . Dziwie się ze tęczowa dama w „Święta „ nie pracuje , pewnie jakiś kaganiec z obrożą na szyji i spaceriada 3 dniowa po starym rynku …

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

Edward Szwec objawienia dostałeś człowiek , czy co , że wszystko wiesz ,co będę robiła. No, fenomen. Daj na mszę za siebie, oby Bozia ci dalej sprzyjała. Tylko się nie przesilaj, bo jeszcze jakieś nieszczęście będzie.

Jacek Prószyński
Gość
Jacek Prószyński

Elżbieta Ambroszkiewicz Masz oświecone kraje zachodu, otwarte na każdy tęczowy piątek czy lubieżną sobotę. Pakuj sie i wyjeżdżaj.

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

Jacek Prószyński tu będą chodzić tęczowe piątki, czy taki patriota od chcenia jak ty, chce ,czy nie i lubieżne soboty. To tylko kwestia czasu, a nie twojego chcenia. Mój wyjazd nic nie zmieni. Ty jesteś mały, niedouczony i nic nie możesz, a tym bardziej radzę, nie zadzieraj z Żydami , bo to mądry Naród i żle możesz na tym wyjść.

Marek Poltorak
Gość
Marek Poltorak

Elżbieta Ambroszkiewicz a to nie wiedziałem ze procesja jest co piątek, w szkole 😂😂😂😂

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

Marek Poltorak psy mi się śniły dzisiaj, to Twoje.

Lucyna Muller
Gość
Lucyna Muller

Bo co?

Boll
Gość
Boll

Tęczowe piątki zakazane tylko miesięcznicę są ok

Dana Starosta
Gość
Dana Starosta

Następny homofob

Jerzy Jarlaczyk
Gość
Jerzy Jarlaczyk

Nazwisko niby z wyżyn , a Rozum Nie Taki ! ? ! ? ! ?