Kolejny kultowy lokal w Poznaniu kończy działalność. “Nadszedł czas, aby zamknąć rozdział”

Ratajczaka, remont fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Restauracja “Pizza a Pezzi”, które przez 11 lat działała przy ulicy Ratajczaka, poinformowała o zamknięciu lokalu. Pizzę będzie tam można zjeść jeszcze tylko do końca miesiąca.

Lokal ogłosił decyzję 19 lipca na swoim profilu na Facebooku, ale już wcześniej przyznawał, że sytuacja robi się coraz trudniejsza ze względu na remonty, które utrudniają dostęp do lokalu i sprawiają też, że w centrum pojawia się znacznie mniej klientów. Teraz ostatecznie podjął decyzję o zamknięciu.

“Kochani! Historia Pezzi rozpoczęła się 11 lat temu. Od samego otwarcia odczuwaliśmy ogromne zaangażowanie i entuzjazm naszych klientów” – czytamy na facebookowym profilu lokalu. – “Od początku nasza restauracja była miejscem, gdzie nie tylko dostarczaliśmy pyszne posiłki, ale także tworzyliśmy przyjemną atmosferę, w której goście mogli odpocząć i cieszyć się chwilą spędzoną z bliskimi. Wasze uśmiechy, pozytywne recenzje i słowa zachęty były dla nas ogromną motywacją. Dziękujemy Wam za to, że byliście częścią tego miejsca, tworząc niezapomniane wspomnienia. Dziś z przykrością informujemy, że nadszedł czas, aby zamknąć rozdział naszej włoskiej przygody. Ostatnie dni otwarcia już tuż, tuż, i chcielibyśmy serdecznie Was zaprosić na ostatnią konsumpcję METROWEJ pizzy do końca miesiąca! Niech to będzie okazja do podziękowania i wspólnego delektowania się smakiem, który pokochaliście przez te wszystkie lata. Przyjdźcie ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi i rodziną, aby podzielić się tym ostatnim kawałkiem i wspomnieć wszystkie wspaniałe chwile, które razem przeżyliśmy!”.

To kolejny lokal kończący działalność w centrum Poznania w ciągu ostatniego roku. Zniknął już między innymi “Fuzz” z Gwarnej, “BIG MIK Burgery” z ulicy Głogowskiej, klubokawiarnia Meskalina przy Starym Rynku, galeria Techne przy placu Wolności i wiele innych lokali i sklepów, które nie przetrwały pandemii i remontów centrum.

Podziel się: