Grunwald, Łazarz, Piątkowo i centrum. Duże zmiany w organizacji ruchu w Poznaniu

fot. Sławek Wąchała

Budowa nowej drogi rowerowej w centrum, zmiany na węźle Grunwaldzka i w rejonie Kolejowej. Kierowcy w tym tygodniu nie będą mieli łatwo w Poznaniu – w mieście zaczyna obowiązywać sporo zmian w organizacji ruchu.

Od 12 czerwca zmieniła się organizacja ruchu w centrum – wzdłuż Małych Garbar, Estkowskiego i Solnej powstaje nowa droga rowerowa, a to oznacza utrudnienia dla kierowców i pieszych.
“Jadący ul. Garbary od Cytadeli, przed skrzyżowaniem z ul. Małe Garbary i Estkowskiego do dyspozycji będą mieli trzy pasy jezdni, a nie – jak dotąd – pięć” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – “Wyłączony z ruchu zostanie wydzielony pas do skrętu w prawo, w ul. Małe Garbary oraz prawy, służący do tej pory do jazdy na wprost. W trakcie robót w ulicę Małe Garbary będzie można skręcić korzystając ze skrajnego, prawego pasa jezdni, którym będzie można poruszać się również na wprost”.

Również od 12 czerwca nie można przejechać ulicą Hulewiczów, co mocno utrudnia ruch na północy Poznania. Rozpoczęły się tam prace przy odtwarzaniu nawierzchni jezdni, co potrwa 8 tygodni. Od tego samego dnia obowiązuje zmieniona organizacja ruchu w okolicach Plaży Smoczej w Krzyżownikach, nad jeziorem Kierskim, na ulicy Nad Jeziorem, na odcinku od skrzyżowania z Międzyzdrojską.

Z kolei od 13 czerwca w związku z postępującą przebudową ul. Kolejowej zmieni się organizacja ruchu w jej rejonie: zamknięty zostanie odcinek ul. Kolejowej od ul. Klaudyny Potockiej do ul. Karwowskiego. Zachowany zostanie jedynie dojazd do posesji zlokalizowanych przy tym odcinku ulicy. Objazd do ul. Głogowskiej prowadzi równoległą do ul. Kolejowej ulicą Łukaszewicza oraz ulicą Hetmańską.

Również od 13 czerwca obowiązują zmiany w rejonie ulicy Grunwaldzkiej ze względu na postęp prac przy budowie węzła komunikacyjnego. Jak informowaliśmy, wprowadzone zostały po stronie Poznania, w rejonie skrzyżowania ul. Piwoniowej i Szarotkowej oraz Piwoniowej i Grunwaldzkiej, a także ul. Krobskiej i Twardogórskiej.

Także od 13 czerwca przejazd ulicą Milczańską przez torowisko jest możliwy tylko w jednym kierunku – od ul. Katowickiej do ul. Milczańskiej. Powodem jest postęp prac przy przebudowie trasy tramwajowej pomiędzy ul. Jana Pawła II a os. Lecha. Objazd dla mieszkańców pobliskich osiedli poprowadzony zostanie ulicami: Brneńską, Pleszewską, Warczygłowy, Jana Pawła II, Kaliską i Maltańską, a w kolejnym etapie przejazd zostanie zamknięty docelowo. Piesi natomiast nadal będą mogli przejść jak dotychczas w obrębie starego przejazdu tramwajowego.

Podziel się: