Zmiana organizacji ruchu przy plaży w Poznaniu. Żeby mogły dojechać karetki

plaża, jezioro Kierskie, Krzyżowniki fot. UMP

Od 12 czerwca zmieni się organizacja ruchu w okolicach Plaży Smoczej w Krzyżownikach, nad jeziorem Kierskim. Na ulicy Nad Jeziorem, na odcinku od skrzyżowania z Międzyzdrojską do kąpieliska, obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu.

Zmiana jest spowodowana koniecznością zapewnienia służbom ratunkowym bezkolizyjnego dojazdu do plaży, jak informuję Poznańskie Ośrodki Sportu i rekreacji, które zarządzają kąpieliskiem. To dlatego rozszerzono tamtejszą strefę zamieszkania: jej początek i koniec od 12 czerwca wyznaczają znaki D-40 i D-41 zlokalizowane na początku ul. Międzyzdrojskiej na skrzyżowaniu z ul. Wirską oraz na skrzyżowaniu ulicy Międzyzdrojskiej z ulicą Słupską.

POSiR przypomina, że strefa zamieszkania to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h, a parkowanie jest możliwe wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Ale plażowicze, którzy przyjadą do Krzyżownik samochodem, mogą go zostawić na parkingu leśnym przy ulicy Słupskiej 75.

Podziel się: