Zmiany w organizacji ruchu na węźle Grunwaldzka w Poznaniu

Grunwaldzka: testy nowego wiaduktu fot. PIM

Prace na węźle Grunwaldzka postępują – a to oznacza, że od 13 czerwca w rejonie węzła obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany zostaną wprowadzone po stronie Poznania, w rejonie ulic Piwoniowej, Szarotkowej, Grunwaldzkiej, Krobskiej i Twardogórskiej.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, 13 czerwca całkowicie zamknięty zostanie fragment ul. Piwoniowej tuż przy skrzyżowaniu z ul. Szarotkową (na wysokości posesji nr 4 i 5).
“Do tego miejsca od strony ul. Krokusowej droga będzie w dalszym ciągu dwukierunkowa, bez możliwości dojazdu do ul. Grunwaldzkiej oraz skrętu w ul. Szarotkową” – informuje PIM. – “Natomiast na odcinku ul. Piwoniowej od ul. Szarotkowej do ul. Grunwaldzkiej będzie możliwa jazda tylko w jednym kierunku – do ul. Grunwaldzkiej. Dzięki utrzymaniu ruchu jednokierunkowego na tym fragmencie, kierowcy jadący ulicą Szarotkową będą mogli dojechać do ul. Grunwaldzkiej”.

Objazd zostanie wytyczony ulicami Stokrotkową, Krokusową, Piwoniową i dalej Frezjową do Szarotkowej – i uwaga, dotyczy również rowerzystów jadących od ul. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Krokusowej czy Szarotkowej. Zmianę odczują także piesi: ci, którzy będą chcieli się dostać do ul. Szarotkowej oraz dalszego odcinka ul. Piwoniowej, będą musieli korzystać z południowej strony ul. Piwoniowej.

13 czerwca zostanie także zamknięty przejazd między ul. Krobską i Twardogórską – rozpocznie się tu przebudowa sieci uzbrojenia terenu, a następnie budowa docelowego układu drogowego. To sprawi, że ulice Krobska i Twardogórska staną się ślepe na czas prac – ale dojazdy do ul. Grunwaldzkiej od ul. Twardogórskiej oraz od ul. Strzelińskiej od ul. Krobskiej pozostaną utrzymane.

Podziel się: