Zmiany na Łazarzu w Poznaniu. Będą utrudnienia dla kierowców!

Kolejowa, przebudowa fot. PIM

Trwa przebudowa ulicy Kolejowej na Łazarzu i to właśnie z tego powodu od 13 czerwca zmieni się organizacja ruchu w jej okolicy. Fragment ulicy, od Potockiej do Karwowskiego, zostanie zamknięty.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, na odcinku od ulicy Potockiej do Ulicy Karwowskiego zostanie jedynie zachowany dojazd od posesji.
“Objazd do ul. Głogowskiej prowadzi równoległą do ul. Kolejowej ulicą Łukaszewicza oraz ulicą Hetmańską” – informuje spółka. – “Z ul. Mottego będzie można skręcić w ul. Kolejową zarówno w lewo, w stronę ul. Kanałowej, jak i w prawo, by dojechać do ul. Karwowskiego”.

PIM przypomina także, że w czasie przebudowy ulica Kolejowa jest strefą zamieszkania, co oznacza, że pojazdy mogą poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h, a pierwszeństwo przed nimi ma pieszy, który może się poruszać po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni. Na ulicy obowiązuje też zakaz ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t oraz o szerokości przekraczającej 2,25 m, a także zakaz parkowania.

Podziel się: