Co dalej z Galerią Malta? Jest decyzja wojewody

Jezioro Malta fot. Sławek Wąchała

Trzy podmioty odwołały się od decyzji o rozbiórce Galerii Malta, na którą pozwolenie wydał Wydział Urbanistyki i Architektury UMP. Sprawa trafiła do wojewody Michała Zielińskiego, a ten utrzymał w mocy tę decyzję, ponieważ nie stwierdził w niej nieprawidłowości.

Jak informowaliśmy w lipcu tego roku, właściciel poznańskiej Galerii Malta dostał pozwolenie na rozbiórkę budynku. Jednak prace się nie rozpoczęły, ponieważ trzy podmioty zaskarżyły decyzję urzędu miasta. Rozbiórka została więc wstrzymana do czasu rozpatrzenia skargi przez wojewodę.

Wojewoda właśnie wydał decyzję w tej sprawie. Jak powiedział Radiu Poznań Jarosław Władczyk, rzecznik prasowy wojewody, skargi na decyzję Urzędu Miasta Poznania zostały odrzucone, ponieważ prawnicy wojewody, po dokładnej analizie decyzji, nie dopatrzyli się w niej nieprawidłowości, a same skargi uznali za nieuzasadnione lub skierowane przez podmioty, których ta sprawa nie dotyczy.

Właściciel może więc zaczynać rozbiórkę – chyba że protestujące podmioty skierują sprawę do sądu administracyjnego, bo jeszcze tylko taka droga im została.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: