Właściciele poznańskiej Galerii Malta dostali pozwolenie na rozbiórkę budynku. Obiekt działał od 2009 roku

widok z Galerii Malta fot. L. Łada

Właściciele poznańskiej Galerii Malta, warszawska spółka Beichun, już dostali pozwolenie na rozbiórkę budynku. Nie wiadomo jednak, kiedy rozbiórka miałaby się ostatecznie rozpocząć.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, pozwolenie na rozbiórkę zostało wydane 21 lipca, więc prace rozbiórkowe mogłyby się już rozpocząć. Wcześniej jednak, jak informowały władze spółki, chcą dokonać wycinki drzew i krzewów rosnących przy budynku, by nie przeszkadzały w pracach rozbiórkowych – i zapewne także w nowej organizacji terenu. Bo zgodnie z zapisami nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, na tym terenie może powstać osiedle złożone z budynków wielorodzinnych lub kolejny obiekt usługowo-handlowy. Na razie jednak nie ma jeszcze terminu rozpoczęcia prac rozbiórkowych, więc o przyszłym zagospodarowaniu terenu po Galerii Malta trudno mówić.

Przypomnijmy, że Galeria Malta została oddana do użytku w 2009 roku. Przez kilka lat galeria działała prężnie, w czym pomagało jej sąsiedztwo Jeziora Maltańskiego, a także słynne, ogromne okno pierwszego piętra w części restauracyjnej, które zapewniało wyjątkowo rozległy i piękny widok na jezioro. Niestety, z czasem atrakcji dla klientów zaczęło ubywać, tak samo jak sklepów, co spowodowało odpływ klientów. Część z nich zabrała mieszcząca się po sąsiedzku Posnania, którą z kolei otwarto w 2016 roku, a która jest nie tylko większa, ale też znacznie wygodniej do niej dojść lub dojechać. Później galeria zmieniła właściciela i to on ostatecznie podjął decyzję o zamknięciu galerii, a później także o jej rozbiórce.

Podziel się: