Rozbiórka Galerii Malta wstrzymana. Z jakiego powodu?

Jezioro Malta fot. Sławek Wąchała

Mimo otrzymania jeszcze w lipcu zgody na rozbiórkę budynku Galerii Malta, firma Beichun, właściciel Galerii Malta, nie może jej rozpocząć. Aż trzy podmioty zaskarżyły decyzję urzędu miasta i rozbiórka została wstrzymana do czasu rozpatrzenia skargi przez wojewodę.

Firma otrzymała zgodę na rozbiórkę budynku 21 lipca. Ale trzy podmioty złożyły skargę na tę decyzję. Jak powiedział Radiu Poznań Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP, to jeden z dzierżawców lokalu w galerii, którego umowa nie wygasła, Narodowy Bank Polski oraz mieszcząca się po sąsiedzku wspólnota mieszkaniowa z ulicy Kaliskiej.

Bank i wspólnota mieszkaniowa mają obawy co do wpływu rozbiórki na ich nieruchomości, przy czym mieszkańcy ulicy Kaliskiej nie chcieliby na miejscu galerii powstania zabudowy mieszkaniowej. Natomiast dzierżawca złożył skargę, ponieważ nadal prowadzi działalność w tym budynku, a jego umowa nie wygasła.

Rozbiórka nie może się więc zacząć, dopóki służby wojewody nie rozpatrzą skargi i nie wydadzą decyzji w tej sprawie – a mogą uchylić zgodę na rozbiórkę lub ją utrzymać. Jeśli ją utrzymają – to skarżącym pozostanie tylko droga sądowa.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: