Będzie nowy park na Łacinie w Poznaniu!

przyszły park św. Franciszka fot. UMP

Poznańscy radni podjęli decyzję o przystąpieniu do budowy parku na Łacinie, za galerią handlową Posnania. Prace rozpoczną się od przygotowania dokumentacji projektowej parku, a sam park ma być gotowy w 2024 roku.

W połowie maja miasto poinformowało o woli przystąpienia do konsultacji wśród mieszkańców w sprawie budowy tego parku. Miałby zajmować teren o powierzchni półtora hektara, nosić imię św. Franciszka – tak zadecydowali właściciele terenu, czyli władze Poznania, parafia Łacina i fundacja Zakłady Kórnickie. Po sąsiedzku miałby powstać zbiornik retencyjny z terenami zielonymi, służącymi do rekreacji – o ile znajdą się na to środki.

Jak poinformował 6 czerwca na swoim profilu facebookowym Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, radni podczas sesji zdecydowali, że budowa parku powinna się rozpocząć.
“Rada Miasta Poznania, ponadpolitycznie, przyjęła dziś uchwałę wyrażającą wolę przystąpienia do budowy parku na Łacinie w rejonie ulicy Andrzeja Sobczaka” – napisał zastępca prezydenta. – “W pierwszej kolejności zostanie opracowana dokumentacja projektowa parku, poprzedzona konsultacjami społecznymi, a następnie realizacja parku. Warte podkreślenia jest to, że pomysł parku łączy wiele środowisk społecznych, w tym mieszkańców Łaciny, w duchu idei ogrodów św. Franciszka, powstających w różnych częściach świata”.

Park miałby być gotowy w 2024 roku, a na jego terenie miałoby powstać centrum duszpasterskie.

Podziel się: