Awantura o sport w Poznaniu. Poseł Wróblewski chce debaty

Bartłomiej Wróblewski, piknik rodzinny 800 plus w Luboniu fot. K. Adamska

Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wzywa prezydenta do udziału w debacie na temat sportu. To reakcja posła na decyzję Jacka Jaśkowiaka, że nie przekaże pieniędzy na budowę oświetlenia na stadionie żużlowym.

Poseł powiedział Radiu Poznań, że oczekiwałby od prezydenta debaty na temat stadionu dla Warty, budowy oświetlenia stadionu żużlowego oraz budowy hali widowiskowo-sportowej. Poinformował też, że zajął się już tematem stadionu żużlowego na prośby mieszkańców – zwróciło się do niego o to kilkunastu poznaniaków.

Parlamentarzysta skontaktował się z zarządem PSŻ Poznań i zadeklarował podjęcie działań w pozyskaniu części środków na oświetlenie. Przypomnijmy, że według władz Poznania kosztowałoby ono 8 milionów złotych. Zarząd PSŻ zapowiedział, że jeśli nie uda się zdobyć pieniędzy na oświetlenie – poda się do dymisji.

Jak jednak poinformował nas Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta, cały stadion wymaga gruntownej modernizacji i bez niej montaż oświetlenia nie jest możliwy.
– Błędnym jest stwierdzenie, że budowa masztów oświetleniowych mogłaby przebiec w okresie listopad 2023 – marzec 2024 r. – wyjaśnił 21 września zastępca prezydenta. – Ponieważ w tak krótkim czasie niemożliwe do ustalenia pozostają konkretne kwestie, np. uzyskanie odpowiednich warunków przyłączeniowych do zasilenia (proces ten często jest dłuższy niż realizacja samej inwestycji) czy kluczowe w tym przypadku zapewnienie środków na jej realizację.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: