Zmiana organizacji ruchu nad jeziorem Kierskim. A kierowcy jeżdżą i parkują po staremu

parkowanie, jezioro Kierskie fot. SMMP

Od 12 czerwca w rejonie Plaży Smoczej w Krzyżownikach obowiązuje nowa organizacja ruchu i parkowania. Ponieważ jednak wielu kierowców to ignoruje, strażnicy miejscy postanowili im przypomnieć – zanim posypią się mandaty…

Przypomnijmy, że od 12 czerwca na ulicy Nad Jeziorem, na odcinku od skrzyżowania z Międzyzdrojską do kąpieliska, obowiązuje strefa zamieszkania, o czym informują ustawione znaki. A objęcie ulicy strefą zamieszkania oznacza, że prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów wynosi 20 km/h, natomiast parkowanie jest możliwe wyłącznie w wyznaczonych miejscach. W tym konkretnym przypadku plażowicze mogą zostawić swoje auto wyłącznie na parkingu leśnym przy ulicy Słupskiej 75.

Zmianę organizacji ruchu wprowadziły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, zarządzające kąpieliskiem, ponieważ już wielokrotnie zdarzyło się, że z powodu samochodów zaparkowanych na drodze lub przy plaży tak, że uniemożliwiały przejazd, na miejsce nie mogły dotrzeć karetka albo straż pożarna.

Niestety, wprowadzenie zmian i ustawienie odpowiedniego oznakowania niewiele dało. Kierowcy nadal parkują, gdzie chcą, ignorując znaki i zasady strefy zamieszkania. Dlatego strażnicy postanowili im przypomnieć – zanim zaczną im wręczać mandaty.

“Ważna informacja dla osób wypoczywających na jeziorem Kierskim” – informują strażnicy na swoim profilu na Facebooku. – “Wprowadzono zakaz zatrzymywania się na drogach dojazdowych do popularnych miejsc wypoczynkowych nad jeziorem Kierskim. Zakazem zatrzymywania objęto części ulic Międzyzdrojskiej i Nad Jeziorem. Na wjazdach pojawiły się tablice informujące o zmianach oraz stosowne znaki drogowe zakazujące zatrzymywania się”.

W związku z nową organizacją samochody już nie mogą parkować przy samej plaży, ale wyłącznie na terenie wyznaczonych parkingów. Strażnicy ostrzegają, że ignorowanie nowych zasad organizacji ruchu może się skończyć dla kierowców mandatami, bo straż miejska będzie prowadzić w tym rejonie częste kontrole, sprawdzając, jak kierowcy przestrzegają nowych przepisów.

 

Podziel się: