Zima w poznańskim zoo! Niedźwiedzie już śpią

Baloo fot. Zoo Poznań

„Jeszcze tylko jedna marcheweczka i już naprawdę idę spać…” – tak pracownicy poznańskiego zoo podpisali zdjęcie niedźwiedzia Baloo tuż przed zapadnięciem w sen zimowy. Śpią już także Cisna i Borys. Naprawdę jest już zima!

Baloo poszedł spać w czwartek 9 grudnia. Śpią już także pozostałe poznańskie niedźwiedzie, czyli Cisna i Borys, choć budzą się jeszcze na jedzenie. Dlatego pracownicy zoo proszą wszystkich zwiedzających o ciszę w pobliżu niedźwiedziarni i sami też starają się nie zakłócać snu śpiącym misiom.

Warto przypomnieć, że dla Baloo był to drugi zimowy sen w życiu. W ubiegłym roku rozczulił pracowników zoo, bo sam wykopał sobie gawrę do zimowego snu, mimo okaleczonych łap – Baloo jest niedźwiedziem odzyskanym z cyrku i tam usunięto mu pazury. W cyrku przeżył 4 lata i nie miał możliwości zapadania w sen zimowy, ale jak się okazuje – w przyjaznych warunkach instynkt dał o sobie znać.

W tym roku Baloo także poszedł spać, ale zamiast kopać gawrę, co jest trudnym zadaniem dla miśka z łapami bez pazurów, wybrał ogrzewany domek. Niedźwiedzie to jednak bardzo mądre zwierzęta…

Źródło: WTK