Poznań: Idzie wiosna! Baloo się obudził!

Baloo fot. Zoo Poznań
Bardziej przekonującego sygnału końca zimy chyba nie sposób sobie wyobrazić. Baloo, podopieczny poznańskiego zoo, po dwóch miesiącach snu zimowego wyłonił się z gawry!

Baloo obudził się w czwartek, a jak podkreślają pracownicy zoo – zasnął snem zimowym po raz pierwszy w życiu i spał ponad dwa miesiące. Przypomnijmy, że Baloo jest niedźwiedziem uratowanym z cyrku, gdzie nie przewidywano przerwy na sen zimowy dla niedźwiedzi.

Baloo ze snu wyrwała zapewne wyjątkowo wysoka temperatura, jaka panowała w Poznaniu przez ostatnie dwa dni – ale także głód.
„Sen zimowy to przede wszystkim przerwa w jedzeniu – zapewne obudziło go głośne burczenie w brzuchu, zresztą zobaczcie jego minę” – wyjaśniają pracownicy zoo.

Przypomnijmy, że Baloo został uratowany ze śląskiego cyrku w fatalnym stanie zdrowia. Nie miał pazurów, które mu usunięto dla bezpieczeństwa, w bardzo złym stanie były jego zęby od nadmiaru słodyczy. Już w Poznaniu zajął się nim dentysta, Baloo musiał też przejść operację łap – z powodu braku pazurów chodząc kurczy łapy, co doprowadziło do zwyrodnienia stawów.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: