Zbigniew Ziobro powołał zespół, który będzie analizował zdarzenia z “Tylko nie mów nikomu”

Podziel się!

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, powołał specjalny zespół, który zajmie się analizą zdarzeń z filmu Tomasza Sekielskiego: “Tylko nie mów nikomu” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Film Tomasza Sekielskiego miał swoją premierę w sobotę i stał się tematem jeden w dyskusji publicznej. Twórca filmu od początku miał problem z nakręceniem swojego dzieła. Zbiórkę pieniędzy musiał organizować w internecie, a sama produkcja została wyemitowana za darmo na YouTubie, ponieważ nikt nie chciał jej pokazać.

W swoim dokumencie Sekielski przedstawia ofiary pedofilli w Kościele oraz pokazuje wpływ jaki na nie miały zdarzenia z przeszłości. Swoje oświadczenia odnośnie produkcji już wystosowało kilku duchownych (można przeczytać je tutaj oraz zobaczyć film za darmo). Do filmu masowo odnoszą się również politycy. Jarosław Kaczyński chce zwiększenia kary za czyny pedofilskie, a Robert Biedroń chciałby powołać specjalną komisję śledczą, która miałby się zająć tuszowaniem sprawy przez duchownych. Swoje propozycje przygotowuje również Koalicja Europejska.

 


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar